IV. Pécsi Érték Kiállítás és Vásár ETK Programok

2018. SZEPTEMBER 8-OKTÓBER 2.

Idén negyedik alakommal kerül megrendezésre a nagy sikerű programsorozat a “IV. Pécsi Érték Kiállítás és Vásár”.

A rendezvény célja, hogy a pécsiek megismerhessék a helyi értéket teremtő szervezeteket, a vállalkozások kiváló termékeit, szolgáltatásait. Közel harminc pécsi kis-, és középvállalkozás, valamint termelő kézműves termékei, alkotásai és szolgáltatásai kerülnek mustrára és a Pécsi Tudományegyetem értékei is bemutatkoznak.

Az egészségünk az egyik legnagyobb értékünk!

A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar programjai a következők:

Szeptember 29.(szombat)
10-16 óra között
kínai kulturális foglakozások: kínai csomózás, kínai kalligráfia, a Pécsi Tudományegyetem ETK HKO Konfuciusz Intézet bemutatkozása

Október 1. (hétfő)
14:00
Tajcsi legyező bemutató, az Intézet oktatója Fu Tingting tanárnő által (színpadon)

14:00 - 16:00
Tájékoztatás a Pécsi Tudományegyetem ETK HKO Konfuciusz Intézetéről, a hagyományos kínai orvoslásról.
A PTE Egészségtudományi Kar hallgatóinak és szakembereinek részvételével

10:00-14:00 között
Cukorbetegeknek, magas vérnyomással élőknek, mozgásszervi betegségben szenvedőknek mozgással, fizikai aktivitással kapcsolatos életmódtanácsadást végzünk minden életkorban egészségesek és krónikus betegséggel élőknek. Segíteni tudunk abban, hogy a különböző betegségek mellett, hogyan lehet biztonságos testedzést végezni, a testsúlyt karbantartani, fittséget megőrizni.
Programvezetők: Dr. Járomi Melinda adjunktus, gyógytornász fizioterapeuta; Dr. Molics Bálint adjunktus, gyógytornász fizioterapeuta, Csavajda Evelin gyógytornász BSc hallgató

14:00-18:00 között
Vérnyomásmérésre, vércukormérésre, vércsoport meghatározásra nyílik lehetőség.
Programvezetők: Lelovics Anita, Sugár Miklós, Tóth Máté ápoló BSc hallgatók

Október 2. (kedd)
A PTE Egészségtudományi Kar hallgatóinak és szakembereinek részvételével

10:00-14:00 között
Szeretnénk felhívni az érdeklődők figyelmét az egészség értékére, ezért lehetőséget biztosítunk az egészségi állapotuk felmérésére, antropometriai mérésekkel vérnyomás és vércukorméréssel. Az eredményeket kiértékelve, egyéni tanácsot adunk a résztvevőknek a megfelelő táplálkozásról és azokról a mozgásformákról, amelyek számukra a legjobb erőnlétet és életminőséget biztosíthatják.
Programvezető: Ungár Tamás Lászlóné dr. Polyák Éva adjunktus dietetikus táplálkozástudományi szakember, Dr. Tigyiné dr. Pusztafalvi Henriette tudományos munkatárs

A programok ingyenesek!
Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt!

További részletek a programról: http://pecsert.hu/…/09/20/iv-pecsi-ertek-kiallitas-es-vasar/

FB: https://www.facebook.com/events/267120050793692/?active_tab=discussion