• ReFEEHS Project Structural Study Visit
    2017. MÁJUS 16.

Sikeresen zajlott a ReFEEHS projekt keretében megrendezésre került Structural Study Visit 2” elnevezésű esemény.

• Oklevélátadó Ünnepség - Pécs, Széchenyi tér
    2017. MÁJUS 12.

A PTE Egészségtudományi Kar 1989-es megalakulását követően 1993-ban adta ki az első egészségtudományi okleveleket nyári oklevélátadó ünnepség keretében. A kar legkiemeltebb ünnepén együtt ünnepelnek a frissen avatott egészségtudományi, sporttudományi, társadalomtudományi és szociális szakemberekkel és vendégeikkel a kar oktató és oktatást segítő kollégái is.

• PTE Innovációs Díj 2017
    2017. MÁJUS 9.

Örömmel értesítjük, hogy idén a Pécsi Tudományegyetem Innovációs Díj pályázatot hirdet meg az alábbi három kategóriában.

A díj célja olyan üzletileg is hasznosítható kutatási projektek elismerése, amelyekkel a Pécsi Tudományegyetem hozzájárulhat közvetlen környezete, Pécs és a Dél-dunántúli Régió gazdasági, társadalmi fejlődéséhez.

• Kós károly szülőföldkutató és honismereti tábor
    2017. MÁJUS 4.

Pályázati felhívás

Kós károly szülőföldkutató és honismereti tábor

50 fiatal részére

Időpont: 2017. augusztus 28. – szeptember 3.

• Májusi Janus Egyetemi Színház kínálat
    2017. ÁPRILIS 26.

A Janus Egyetemi Színház társulata Vilniuszba készül, ahol a Litván Nemzeti Dráma Színházban a Kőműves Kelement mutatja be május 12-én. A meghívás az őszi JESZ-es X. Nemzetközi Egyetemi Színházi Találkozó szerves folytatása. A litván szervezők a négy vilniuszi egyetemi színházi csoport és a JESZ mellett az USÁ-ból, Spanyolországból, Újvidék, Csehországból és Oroszországból fogadnak társulatot a Nemzetközi Egyetemi Színházi Fórumra. A vilniuszi előadás előtt és után is játsszuk itthon a mozgásszínházi oratóriumunkat, a Kőműves Kelement: május 6-án és május 18-án.

• International Spring - Európa Napok - Újvidéki nap: a PTE és az Újvidéki Egyetem közös programja
    2017. ÁPRILIS 26.

Április 28-án, pénteken bemutatkozik a Pécsi Tudományegyetem egyik legfontosabb stratégiai  partnere, a szerbiai Újvidéki Egyetem (University of Novi Sad). A programok során azonban nem csak az ottani tanulmányi lehetőségekkel ismerkedhetünk meg, hanem a hallgatók képeiből nyílik kiállítás a Tudásközpontban, valamint a PTE és Az UNS futsal csapatai is összemérik erejüket a PTE Ifjúság úti sportcsarnokában, este 17.00 órakor pedig a Művészetek és Irodalom Házában az UNS Művészeti Karának hallgatói adnak koncertet.

• Szakirányválasztás
    2017. ÁPRILIS 21.

A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karán a szakirányválasztási eljárás:
    2017. április 24. 12:00 órától 2017. április 30. 23:00 óráig tart.

• Kellemes Húsvéti Ünnepeket!
    2017. ÁPRILIS 13.

Kellemes Húsvéti Ünnepeket kíván a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karának vezetése.

• XXIII. Kari TDK - Pécs eredmények
    2017. ÁPRILIS 07.

A TDK Konferencia időpontja: 2017. május 5-6. (péntek-szombat)

Helyszíne: PTE ETK Pécs, Vörösmarty u. 4.

• „Védd a Föld bolygót! Öltözz zöldbe!”
    2017. ÁPRILIS .

A „Zöld Egyetem” program magában foglalja az épített környezetet, a környezet-tudatos üzemeltetést, az ehhez kapcsolódó attitűdök kialakítását. Az elmúlt években, számos, a „zöld gondolat” jegyében született ötlet és program népszerűsítette a környezettudatos magatartást a PTE-n és karunkon is.

• VI. Interdiszciplináris Doktorandusz Konferencia
    2017. MÁRCIUS 28.

A Pécsi Tudományegyetem Doktorandusz Önkormányzata idén hatodik alkalommal rendezi meg nemzetközi, számos tudományterületet átfogó szakmai programját.

• Erasmussal külföldre? Most pályázz!
    2017. MÁRCIUS 21.

Ne maradj le életed lehetőségéről! Utazz és tanulj külföldön Erasmus pályázattal.

• NYELVTANFOLYAM 1., 2. ÉS 3. ÉVES HALLGATÓKNAK
    2017. MÁRCIUS 20.

Jelentkezési határidő meghosszabbítva 2017.04.02-ig.

• III. SkillsHungary Nemzeti Válogató Verseny
    2017. MÁRCIUS 14.

A III. SkillsHungary Nemzeti Válogató Verseny Ápolás és Gondozás kategória döntőjén 3 első helyezést osztottak ki.

• PÁLYÁZATI FELHÍVÁS református támogató szolgálat vezetői posztjának betöltésére

• MELLearN XIII. Nemzeti és Nemzetközi Lifelong Learning Konferencia
    2017. MÁRCIUS 14.

"Felsőoktatás, életen át tartó tanulás és az ENSZ fenntartható fejlesztési célok megvalósítása"
    "Higher Education, Lifelong Learning and the Achievements of the UN Sustainable Development
    Goals"

• Interdiszciplináris Doktorandusz Konferencia / Interdisciplinary Doctoral Conference first call
    2017. MÁRCIUS 13.

• Dohányzási tilalom
    2017. MÁRCIUS 10.

• NŐNAP
    2017. MÁRCIUS 07.

A Nemzetközi Nőnap alkalmából – a kar vezetősége nevében – szeretettel köszöntjük a Hölgyeket!

• Lovas képzés pécsi hallgatóknak
    2017. MÁRCIUS 07.

Szervezője: a Dél-dunántúli Lovas Egyesület

Célcsoportja: pécsi felsőoktatási intézmények hallgatói, akik kezdő lovasok, vagy csak gyenge lovaglótudással rendelkeznek