• Atom Fórum és Kiállítás 2019. Térségi Gasztro Fesztivál
    2019. NOVEMBER 5.

2019. November 5-7. kerül megrendezésre az Atom Fórum és Kiállítás 2019. – I. Regionális Társadalmi Fórum és Kiállítás a Zsolnay Kulturális Negyed E78 Kiállítótermében és Pirogránit udvarban.

• Pro Sanitate-díjban részesült Dr. Császár Gabriella
    2019. NOVEMBER 5.

Az egészségügyi ellátás érdekében kifejtett kiemelkedő szakmai vagy közszolgálati tevékenysége elismeréseként Pro Sanitate-díjban részesült Dr. Császár Gabriella Edit, a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar, Zalaegerszegi Képzési Központjának adjunktusa, képzési igazgatója.

Elismeréséhez szívből gratulálunk!

• Vízhiány 2019.
    2019. NOVEMBER 5.

A Tettye Forrásház Zrt. tájékoztatása alapján 2019. november 7-én (csütörtökön) 9:00-12:00 óra között a kar „A” épületében vízhiány lesz.

• Európai Trauma Tanfolyam
    2019. OKTÓBER 28.

Immáron XII. alkalommal Pécs ad otthont 2019.10.29-31. között az Európai Trauma Tanfolyamnak (ETC). Számos nemzetközi és hazai szakember választja ezt a kurzust tudásának bővítésére, mely Európa szerte elfogadott súlyos traumás sérült ellátásának algoritmusát mutatja be/tanítja meg a résztvevőknek.

• JUDO MEFOB 2019 FELHÍVÁS
    2019. OKTÓBER 25.

2019. november 10-én kerül megrendezésre a Magyar Egyetemi és Főiskolai Bajnokság (MEFOB) judo sportágban Budapesten (ÚTE). Az indulni szándékozó hallgatóknak a Pécsi Küzdősport Egyesületben (PKSE) (Pécs, Siklósi út 4. felüljáró alatt) felkészítő edzésekre van lehetőség, melyet Romváry Attila judo edző tart.

• Gyászhír
    2019. OKTÓBER 25.

• Az Egészségtudományi Szakkollégium felvételt hirdet a 2019/2020-as tanévre
    2019. OKTÓBER 18.

• Egészségügyi Innovációs verseny
    2019. OKTÓBER 17.

A Health-University-Business Collaborations Innovációs Nap keretében lehetőség nyílik a tavaly is nagy sikerrel futó verseny, a HACKATHON-on való részvételre, amelyen a fiatal szakembereknek egy aktuális, egészségügyi probléma megoldásán kell dolgozniuk egy „ideation” módszertan alkalmazásával.

• Health-University - Business Collaborations
    2019. OKTÓBER 17.

2019. november 5-én, a Pécsi Tudományegyetem Transzdiszciplináris Kutatások Intézete az EIT Health támogatásával ismét megszervezi a HUB [Health – University – Business] Collaborations elnevezésű Innovációs Napját, mely lehetőséget teremt az országhatárokon átívelő kutatási-, oktatási, valamint üzleti kapcsolatok megalapozásához.

• Dr. Komáromy László emlékkonferencia
    2019. OKTÓBER 15.

• Nyelvtanulási Diákhitel – tájékoztató
    2019. OKTÓBER 14.

• II. Sport, Egészség, Karrier konferencia
    2019. OKTÓBER 10.

• Új dimenziók és generációs ugrás a hadviselésben - konferencia meghívó
    2019. OKTÓBER 10.

• MESZK Területi Szakmai Verseny ETK-s siker
    2019. OKTÓBER 7.

Immár negyedik alkalommal a PTE ETK Szombathelyi Képzési Központ ad otthont a MESZK területi szakmai versenyének. Hasonlóan a tavalyi évhez, a képzési központunk csapata is vállalta a megmérettetést és örömünkre szolgált, hogy I. helyezést értek el a versenyen:

• A PTE ETK oktatója lett az ,,Év Tudományos Dietetikusa
    2019. OKTÓBER 7.

A Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége 2019. szeptember 28-án rendezte XXI. Szakmai Konferenciáját, ahol Kubányi Jolán, az MDOSZ elnöke dr. Raposa László Bence dietetikus, karunk adjunktusa részére átadta a táplálkozástudomány területén végzett kiemelkedő tudományos és szakmai tevékenységéért az ,,Év Tudományos Dietetikusa" díjat.

• IX. TUDOMÁNYOS FÓRUM felhívás | 9th SCIENTIFIC FORUM
    2019. OKTÓBER 4.

PTE ETK Egészségtudományi Doktori Iskola és az MTA TAB Egészségtudományi Munkabizottság IX. TUDOMÁNYOS FÓRUMA,

PAB Székház (Pécs, Jurisics M. út 44.) 2019. november 22. (péntek) 14.00 óra

• BSc ösztöndíj felhívás
    2019. SZEPTEMBER 20.

Az Állami Egészségügyi Ellátó Központ Nyílt Pályázatot Hirdet ápoló-, mentőtiszt-, védőnő-, dietetikus-, gyógytornász-fizioterapeuta-, szülésznő-, népegészségügyi ellenőr-, dentálhigiénikus-, egészségügyi szervező-, vagy orvosi diagnosztikai analitikus, BSc szakképzésben résztvevő hallgatók számára.

• MESZK Szakmai díj
    2019. SZEPTEMBER 18.

A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara az egészségügy területén kifejtett kiemelkedő szakmai és közösségépítő szakdolgozói tevékenység elismeréseként 2006-ban Szakmai Díj-at alapított.

• Demonstrátori ösztöndíj 2019/2020 tanév elbírálás
    2019. SZEPTEMBER 17.

Elbírálásra került a Demonstrátori Ösztöndíj pályázat. A 2019/2020-as tanévben az alábbi hallgatók látnak el demonstrátori feladatot:

• Verseny ápoló hallgatóknak
    2019. SZEPTEMBER 16.