• Befogadó Egyetem művészeti pályázat
    2019. ÁPRILIS 3.

A PTE BTK Neveléstudományi Intézet - Befogadó Egyetem egyfordulós pályázatot hirdet a BEFOGADÁS tematikája mentén.

Pályázhatnak közép-, és felsőfokú tanulmányokat folytató hallgatók, egyéni alkotók, művészeti intézmények, valamint művészeti szakmai szervezetek.

• Tájékoztatás a szakirányválasztási eljárásról 2019.
    2019. ÁPRILIS 3.

Tájékoztatásul közlöm, hogy a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karán a szakirányválasztási eljárás 2019. április 4. 09:00 órától 2019. április 10. 23:00 óráig tart.

A szakirányválasztási eljárásban minden arra jogosult hallgató köteles részt venni.

• Magyar Egyetemi - Főiskolai Birkózó Országos Bajnokság és Amatőr Nyílt Bajnokság 2019
    2019. ÁPRILIS 2.

2019. május 26-án kerül megrendezésre a Magyar Egyetemi és Főiskolai Bajnokság (MEFOB) birkózásban Egerben.

• PTE ETK XXV. TDK Konferencia Második felhívás
    2019. ÁPRILIS 1.

A TDK Konferencia időpontja:
    2019. május 10-11. (péntek-szombat)

Helyszíne:
    PTE ETK Zalaegerszegi Képzési Központ, 8900 Zalaegerszeg, Landorhegyi út 33.

Az absztraktok feltöltésének határideje: 2019. április 3. 24.00 óra

• Mesterecset pályázat
    2019. ÁPRILIS 1.

A Magyar Államkincstár (a továbbiakban: Kincstár) az általa nyújtott befektetési szolgáltatások népszerűsítése érdekében ötödik alkalommal hirdeti meg rajzpályázatát MESTERECSET néven.

• PTE ETK sportsiker – Vajda Virág
    2019. MÁRCIUS 28.

Örömmel adunk hírt Vajda Virág a PTE Egészségtudományi Kar II. éves rekreációszervezés és egészségfejlesztés szakos hallgatónk aerobikban elért sportsikereiről. Virág a Forma Fitt Sportegyesület tagjaként 2019.03.24-én Törökbálintban Basic aerobik Felnőtt női egyéni 1. helyezést, Felnőtt trióban 1. helyezést és Felnőtt csoportban 1. helyezést ért el.

• Pályázati felhívás a PTE ETK TDK 2019 Ösztöndíj elnyerésére
    2019. MÁRCIUS 26.

A Pécsi Tudományegyetem Rektora pályázatot ír ki az EFOP-3.6.3-VEKOP-16-2017-00009 számú „Az orvos-, egészségtudományi és gyógyszerészképzés tudományos műhelyeinek fejlesztése” című projekt keretei között a PTE ETK TDK 2019 Ösztöndíj elnyerésére.

• World Robot Olympiad™ LEGO robotépítési és -programozási verseny
    2019. MÁRCIUS 25.

Az Edutus Egyetem idén 6. alkalommal rendezi meg Magyarországon a Word Robot Olympiad™ LEGO® robotépítési és -programozási, államilag támogatott tanulmányi versenyt. A 2019-es versenyszezon témája: Smart Cities.

• Tavaszi Egyetem a University of Bridgeport hallgatóival
    2019. MÁRCIUS 21.

A tavalyi nagy sikerre való tekintettel idén is megszervezésre került a Tavaszi Egyetem a University of Bridgeport hallgatói számára. A március 11-14. között zajló színes program nemcsak szakmai, hanem kulturális, szabadidős tevékenységeket is tartalmazott. A vendégek megismerkedhettek a PTE intézményeivel, a magyar és USA-beli egészségügyi rendszer különbségeivel, Pécs város értékeivel, a villányi borvidék hagyományaival, illetve a közös programokon az ETK hallgatóival is.

• Záróvizsga hirdetmény 2014 után kezdett hallgatók részére 2019. 2. félév
    2019. FEBRUÁR 28.

• Záróvizsga hirdetmény 2014 előtt kezdett hallgatók részére 2019. 2. félév
    2019. FEBRUÁR 28.

• A pécsi madulafa lett az Európai Év fája 2019-ben
    2019. MÁRCIUS 21.

Nagy örömhírrel szolgálhatunk: A pécsi madulafa lett az Európai Év fája.

• Jótékonysági Fitness Edzés
    2019. MÁRCIUS 20.

A Sportiroda, Müller Zsófi csoportos fitness oktató közreműködésével jótékonysági edzést szervez a PTE Polgárok számára. A rendezvényt április 2-án 16 órakor a TTK Tánctermében tartják, ahová Zsófiék várnak minden kedves munkatársat, valamint hallgatót.

• I. IPARK Kupa - PTE Futam (Kerékpár Verseny)
    2019. MÁRCIUS 20.

A szervezők várják a Pécsi Tudományegyetem munkatársait, valamint hallgatóit az I. IPARK Kupa- PTE futamára. A táv 12 km lesz, amely 8 teljes kör megtételét jelenti. A versenytáv teljesítése bármilyen kerékpárral elvégezhető, azonban a bukósisak használata kötelező minden nevező esetében.

• Egy hónapos frankfurti gyakorlat
    2019. MÁRCIUS 19.

A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar és a Magyar – Német Együttműködés az Egészségügyi Iskolai és Felsőoktatásért Közhasznú Alapítvány pályázatot hirdet ápoló-, gyógytornász-, mentőtiszt-, egészségügyi-, szervező-, dietetikus-, radiográfia szakos hallgatói számára.

• PTE Hangja válogató
    2019. MÁRCIUS 19.

Lezajlott a PTE Hangja Válogatója, amin 3 ETK-s hallgató is döntős lett!

• Siker a III. Védőnői Tudományos Diákköri Fórum és Találkozón
    2019. MÁRCIUS 18.

A III. Védőnői Tudományos Diákköri Fórum és Találkozón az I. helyezést a szombathelyi Őri Regina hallgatónk nyerte

"Az alvás mennyiségi és minőségi változásai tizenéves korban - okok és háttértényezők"

munkájával. Témavezetője: Karácsony Ilona

• Kitüntetés - Dr. Lampek Kinga
    2019. MÁRCIUS 18.

Áder János Magyarország Köztársasági Elnökének megbízásából Dr. Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára március 15-ei nemzeti ünnepünk alkalmából Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést adott át a Pesti Vigadóban, a haza érdekeinek előmozdításában és az egyetemes emberi értékek gyarapításában végzett tevékenysége elismeréseként dr. Lampek Kinga, karunk Egészségfejlesztési és Népegészségtani Tanszékének tanszékvezető főiskola tanára részére.

• SPORT ÖSZTÖNDÍJ LEHETŐSÉG
    2019. MÁRCIUS 14.

• Művész Péntek a PTE szervezésében
    2019. MÁRCIUS 14.

Egy péntek délután, egy program, melynek során megismerhetjük és kipróbálhatjuk a művészet sokszínűségét.