2019. évi Birkózó Magyar Egyetemi és Főiskolai Bajnokság

2019. MÁJUS 29. Hírek Kari hírek

A 2019. május 26-án Egerben rendezték a 2019. évi Birkózó Magyar Egyetemi és Főiskolai Bajnokságot (MEFOB), melyen a PTE-t 23 fő, az ETK-t 3 hallgató: Mátis Anna, Németh Enikő és Zóki Zsófia Sport-és Rekreációszervező szakos hallgató képviselte.

A csapat rendkívüli teljesítménnyel állt helyt, versenyzőink fegyelmezett, színvonalas küzdelmekkel juttatták a Pécsi Tudományegyetemet (PTE) összesített csapatversenyben a 2. helyre a Testnevelési Egyetem (TE) mögött, 3. helyen a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) zárt összesítésben. Hallgatóink egyesületeikben, valamint a PTE PEAC Birkózó Szakosztályának felkészítő edzésein készültek a megmérettetésre, köszönjük edzőik felkészítő munkáját, valamint a PTE Sportiroda támogatását!

Az Egészségtudományi Kar hallgatóinak eredményei:

Mátis Anna (59kg) (ETK) 3. helyezett

Németh Enikő (65kg) (ETK) 3. helyezett