Egy hónapos frankfurti gyakorlat

2019. MÁRCIUS 19. Hírek Kari hírek

A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar és a Magyar – Német Együttműködés az Egészségügyi Iskolai és Felsőoktatásért Közhasznú Alapítvány pályázatot hirdet ápoló-, gyógytornász-, mentőtiszt-, egészségügyi-, szervező-, dietetikus-, radiográfia szakos hallgatói számára.

Az utazás és a kint tartózkodás költségeit a Kar és az Alapítvány fedezi.

A tanév során a külföldi partnerintézményben letöltött tanulmányok a hallgatók tanulmányi követelményeibe beszámításra kerülnek.

A kiutazás időpontja:

2019. szeptember, október, november

2020. február, március, április, május, június, július, augusztus

A pályázat feltételei:

• Kiemelkedő szakmai ismeretek,
  • Jó tanulmányi eredmény,
  • Minimum B2 szintű német nyelvtudás (nyelvvizsga nem feltétel!).

A pályázó által benyújtandó dokumentumok:

• Frankfurti Jelentkezési Lap
  • Intézetvezetői, vagy szaktanszéki, illetve szaktanszéki csoportvezetői ajánlás,
  • Az utolsó két félév tanulmányi eredménye NEPTUNos teljesítési lappal (Tanulmányi Osztályon kérhető)

A pályázat bírálata:

A pályázatok elbírálása két lépcsőben történik: a beadott dokumentumok és az ajánlások alapján a pályázatot a Kari Külügyi Bizottság bírálja el, majd a pályázók német nyelvű szóbeli meghallgatáson vesznek részt, melynek várható ideje 2019. április hónapban.

A bírálatnál előnyt jelent:

• Tudományos munkában való részvétel,
  • Közösségi munka (HÖK, Hallgatói Mentor csoport, stb.),
  • Megfelelő kommunikációs készség német nyelven.

A pályázatokat a PTE ETK „A” épületében található Külügyi Irodába kell benyújtani személyesen, vagy postai úton.

Varga Andrea (7621 Pécs, Vörösmarty u. 4.)

Határidő: 2019. április 12. (Péntek)

További információért és a jelentkezési lap letöltéséhez kérem kattintson ide.