Elhunyt dr. Giczy Sarolta

2020. NOVEMBER 24. Hírek Kari hírek

Dr. Giczy Sarolta – belgyógyász, valamint iskola- és ifjúsági orvostan szakorvosként – az 1993-ban Szombathely székhellyel indult diplomás ápoló szakra prof. dr. Illei György szakvezető, és dr. Lakner László képzési központ igazgató hívására érkezett karunkra főiskolai adjunktusként, majd hamarosan szakvezető-helyettes kinevezést kapott.

Szakvezető helyettesként 2001. szeptember 30-ig volt a karunk munkatársa.

A diplomás ápoló képzésben élettan-kórélettan, geriátria, egészségnevelés tantárgyakat, míg a védőnői szakon iskolai- és ifjúsági orvostan tantárgyakat oktatott, magas elméleti és gyakorlati színvonalon.

A Magyar Máltai Szeretetszolgálat országos ifjúsági vezetőjeként, majd a Magyar Máltai Szeretetszolgálat elnökségi tagjaként az oktatási tevékenységén keresztül a hallgatók szemléletét, elkötelezettségét érzékenyítette a humánus gondolkodás, a beteg és rászoruló ember tiszteletére.

Dr. Giczy Sarolta elkötelezettsége az oktatás, a mintaadás vonatkozásában példaértékű volt.

Emlékét tisztelettel megőrizzük!

PTE ETK Szombathelyi Képzési Központ