Kardiológiai Fizioterápiás Munkacsoport alakult

2022. MÁJUS 11. Hírek Kari hírek

A Magyar Kardiológusok Társasága konferenciájához kapcsolódóan 2022. május 5-én Balatonfüreden együttműködés kezdődött a Kardiológiai Fizioterápiás Munkacsoport létrehozásáról, melynek kezdeményezője a Magyar Gyógytornász-Fizioterapeuták Társasága részéről Szendrő Gabriella volt. A megbeszélésen részt vett a Semmelweis Egyetem, a Debreceni Egyetem, a Miskolci Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem és a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar Fizioterápiás Tanszékeinek egy-egy képviselője és a Magyar Kardiológusok Társasága leendő elnöke. A megalakulás a közeljövőben realizálódik.

A képen jelenlévők (balról jobbra): Dr. Veres-Balajti Ilona egyetemi docens, Debreceni Egyetem Népegészségügyi Kar Fizioterápiás Tanszék, Dr. Horváth Mónika főiskolai tanár, tanszékvezető, Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar Fizioterápiai Tanszék, Prof. Dr. Gellér László egyetemi tanár,  Semmelweis Egyetem Kardiológiai Tanszék, a Magyar Kardiológusok Társasága leendő elnöke, Dr. Császár Gabriella adjunktus, képzési igazgató, PTE ETK, Dr. Juhász Eleonóra egyetemi docens, Miskolci Egyetem Egészségtudományi Kar Fizioterápiás Tanszék.