Komlói egészségnap 2018.

2018. OKTÓBER 1. Hírek Kari hírek

Idén első alkalommal tartottak egészségnapot Komlón kisiskolásoknak a komlói Gazdasági Ellátó Szervezet és a Mevid Zrt. közös szervezésében, melyen közreműködőként az Egészségtudományi Kar is részt vett.

A Gagarin Általános Iskola tornacsarnokában otthonra találó egészségnapon 4. 5. és 6. osztályos tanulók vehettek részt. Állomásról állomásra haladva ismerhették meg a gyerekek az egészséges, tudatos táplálkozás alapjait.

Szó esett a cukor, és só fogyasztásról, a mértékletességről, a folyadékfogyasztásról, a mozgás fontosságáról. Megismerkedhettek egészséges reggeli, és desszert ötletekkel. Mindezt kreatív köntösbe bújtatva a tanulók maguk készíthettek szendvicseket, kóstolhattak smoothie-kat, melyeknek összetevőit ki kellett találniuk.

A Pécsi Tudományegyetem – Klinikai Központ – Gyermekgyógyászati Klinika 3 kollégája Mendl Edina (dietetikus), Csertő Mónika (dietetikus, élelmiszermérnök, PhD hallgató), és Szabó Noémi (táplálkozástudományi szakember, PhD hallgató) különböző antropometriai mérésekkel, járultak hozzá a rendezvényhez.

Az Egészségtudományi Kar szerepe többrétű volt:

Az Egészségtudományi Szakkollégium dietetikus hallgatói biztosították az állomásokhoz a szakmai hátteret.

• Balog Natasa Enikő
  • Bende Judit
  • Bolgár Timea
  • Gárdos Lili
  • Hahn Adél
  • Iván Gyöngyi
  • Laklia Stella
  • Pálovics Zsanett
  • Sovány Emese
  • Szabó Fruzsina
  • Szaitz Katalin
  • Szántóri Patrícia
  • Tálas András
  • Tisza Boglárka Bernadett

A Kutyabaj programról már jól ismert Bogyó Market is jelen volt, hogy a tudatos vásárlásról informálja a résztvevőket, Czeglédiné Asztalos Ágnes (szakoktató, táplálkozástudományi szakember, PhD hallagtó) vezetésével.

A kar kabalaállata Bogyó is a helyszínen volt, hogy a szelfie állomáson képeket készítsen a gyerekekkel. Bogyó megszemélyesítője Grund Richárd rekreációszervező hallgatója volt.

A képek letölthetők ide kattintva.