Önkéntes tevékenység az Országos Mentőszolgálatnál

2020. MÁJUS 8. Hírek Kari hírek

Tisztelt Hallgatók!

A jelen kialakult járványügyi helyzetben szíves figyelmükbe szeretném ajánlani az Országos Mentőszolgálat felhívását, mely szerint várják önkéntes szolgálatra azon hallgatók jelentkezését is, akik az Egészségtudományi Kar kötelékében töltik tanulmányaikat.

TÁJÉKOZTATOM, HOGY AZ ALÁBBI ESETEKBEN NEM RENDELHETŐ KI HALLGATÓ:

1) várandóssága megállapításától, gyermeke hároméves koráig,

2) gyermeke tizenhat éves koráig, ha gyermekét egyedül neveli,

3) hozzátartozójának tartós, személyes gondozása esetén,

4) ha a rehabilitációs szakértői szerv legalább ötven százalékos mértékű egészségkárosodását megállapította,

5) ha az OMSZ-nak az adott válsághelyzet felszámolásában érintett szervezeti egységében dolgozik, illetve

6) ha tartós krónikus betegségben szenved.

A jelentkezés az Önök által szabadon választott megyébe történhet. Tájékoztatjuk Önöket, hogy az Országos Mentőszolgálatnál töltött önkéntes tevékenységet nem áll módunkban szakmai gyakorlatként beszámítani.

A fentiekre hivatkozással kérem, hogy amennyiben az önkéntes feladatot vállalni szeretné, az alábbi Teams rendszeren keresztül elérhető Forms jelentkezési ív kitöltésével jelezni szíveskedjen:

Tisztelettel:

Dr. habil. OLÁH András