SPORTTUDOMÁNY AZ EGÉSZSÉG ÉS A TELJESÍTMÉNY SZOLGÁLATÁBAN

2017. MÁJUS 29. Hírek Kari hírek

Pécs városa ad otthont XIV. Országos Sporttudományi Kongresszusnak a Magyar Sporttudományi Társaság, mint főszervező és a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar, mint házigazda társrendező közös szervezésében.

A tudományos rendezvényen a több mint 200 résztvevő érdeklődő szakmai előadások keretein belül ismerkedhet meg az előző évek hazai és nemzetközi sportszakmai tudományos kutatások eredményeivel.

Örömteli, hogy ilyen nagyszámú előadó egy helyen egy időben még nem tartott előadást korábbi hazai sporttudományi témájú rendezvényen, tehát elmondható, hogy három napra Pécsre költözik a magyar sporttudományos szakma. Az előadók zöme a magyar sportszakember képző intézményeket képviseli, de érkezik előadó az Egyesült Királyságból, Csehországból, Szerbiából és Lengyelországból is.

A kongresszus mottója: „Sporttudomány az egészség és a teljesítmény szolgálatában”. Főbb témakörök: olimpia, versenysport, egyetemi sport, utánpótlás-nevelés, sportorvoslás, prevenció, rehabilitáció, sportpszichológia, sport-innováció, sportgazdaság, sportjog, sportélettan, sportpedagógia stb.

A kongresszus keretében az első napon sor kerül az Európa Unió által támogatott „Kettős karrier a sportban” − DC4AC − program záró konferenciájára is.

A kongresszusra a Palatinus Hotel termeiben kerül sor (Pécs, Király u. 5.).

A részletes program és az előadás-kivonatok a www.mstt.hu honlapon olvashatóak.

Sajtótájékoztató időpont: 2017. június 1. (csütörtök) 11 óra

Helyszín: PTE ETK „A” épület I, emelet tanácsterem (Pécs Vörösmarty u. 4.)

Résztvevők:

Dr. Páva Zsolt, Pécs Megyei Jogú Város polgármestere