• 2 éves egészségtudományi BSc képzés – oklevéllel rendelkezőknek!
    2020. FEBRUÁR 12.

Akár 2 év alatt ápoló, dietetikus, mentőtiszt, gyógytornász, szülésznő, védőnő BSc végzettség szerezhető állami ösztöndíjas képzés keretében a PTE Egészségtudományi Karán (a 8 szemeszteres BSc képzésbe a közös tudományterületekből /bölcsészet-, egészség-, orvos-, társadalom-, természettudományi/ korábbi tanulmányok során megszerzett ismertetek befogadásával).

• FAMELAB tudománykommunikációs verseny felhívás
    2020. FEBRUÁR 10.

Idén is megrendezésre kerül a FameLab, a világ egyik vezető tudománykommunikációs versenye. Célja, hogy megtalálja a tudomány új arcait - azokat az embereket, akik a 21. század közönsége számára inspirálóan és izgalmasan tudnak beszélni fontos témákról.

• Intézkedések a koronavírus fertőzés kapcsán a PTE-n
    2020. FEBRUÁR 3.

Az Egyetem vezetése folyamatosan figyelemmel kíséri a koronavírus témakörében kiadott nemzetközi és hazai szakmai ajánlásokat, és egyeztet az illetékes szakhatóságokkal. Az érintett szakmák bevonásával felállítotásra került a szakmai stáb, hogy az aktuális helyzetnek megfelelő lépéseket gyorsan és hatékonyan meg tudja tenni.

• Karrier Pizza Extra – Tájékoztató az MSc képzésekről
    2020. JANUÁR 31.

A Karrier Pizza most egy Extra kivitelben jelentkezik, ahol az MSc-s képzéseinket mutatjuk be!

• Erasmus+ tájékoztató előadás
    2020. JANUÁR 30.

Hamarosan megnyílik a pályázati lehetőség a 2020/2021-es tanév Erasmus+ helyeire.

• Ingyenes érettségi felkészítő levelezőre felvételizőknek
    2020. JANUÁR 29.

LEVELEZŐ KÉPZÉS? VELÜNK LEHETSÉGES!

CSAK 4 EGYSZERŰ LÉPÉS A SIKERES FELVÉTELIHEZ

Ingyenes, online emelt szintű érettségi felkészítő tanfolyam a PTE ETK-ra jelentkezőknek – 2020

• XXVI. TDK Konferencia Első felhívás
    2020. JANUÁR 29.

A TDK Konferencia időpontja: 2020. május 8-9. (péntek-szombat)

Helyszíne: PTE ETK Kaposvári Képzési Központ, 7400 Kaposvár, Szent Imre u. 14/b.

Az absztraktok feltöltésének határideje: 2020. április 9. 24.00 óra

• Olimpiai kvótaszerző ETK-s
    2020. JANUÁR 24.

A magyar női asztalitenisz válogatott a Gondomari olimpiai kvalifikációs versenyen kvótát szerzett a tokiói nyári olimpiára

• III. ZALAEGERSZEGI EGÉSZSÉGTURIZMUS KIÁLLÍTÁS ÉS TUDOMÁNYOS KONFERENCIA – regisztráció – II. Felhívás
    2020. JANUÁR 22.

Időpont: 2020. március 06.
    Helyszín: Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar Zalaegerszegi Képzési Központ

Konferenciánk harmadik alkalommal kerül megrendezésre. Ebben az évben is lehetőséget biztosítunk az egészségturizmus trendjeinek és problémáinak megismerésére, megvitatására. Mindemellett az egészségturizmus aktuális kérdéseinek és az új kutatási eredmények bemutatására is lehetőség nyílik.

• OTKA pályázati kiírások 2020
    2020. JANUÁR 21.

Kedves Kutatók!

Megjelentek az új OTKA pályázati felhívások, melyek az alábbi linkekre kattintva elérhetőek:

• FŰTÉS LEÁLLÁS
    2020. JANUÁR 17.

A fűtéscsövek karbantartási munkálatai miatt 2020. január 22-én (szerda) a kar „A” épületében (7621 Pécs, Vörösmarty u. 4.) a fűtés átmenetileg szünetelni fog.

• A TOP100-ban a PTE a világ zöld egyetemeit rangsoroló listán
    2020. JANUÁR 2.

Jól látszik az objektív mérőszámokon alapuló rendszerben a Pécsi Tudományegyetem folyamatos fejlődése, hiszen míg 2016-ban a 355. volt a listán (516-ból), innen ugrott 2017-ben a 179. helyre (már 619 egyetemből), 2018-ban ezt a teljesítményt is meg tudta fejelni Egyetemünk, ami a 140. helyet jelentette (719-ből). Idén is nagyot lépett a PTE és stílusosan: a 100. a listán (már 780 egyetemből).

• Jelképes összegű emelt szintű érettségi felkészítő
    2019. DECEMBER 9.

• FELVÉTELI 2020
    2019. NOVEMBER 28.

• Magyar Innovációs Nagydíj
    2020. JANUÁR 13.

• NYÍLT NAP 2020
    2019. DECEMBER 3.

• Bővített képzési kínálat képzési központjainkban
    2019. DECEMBER 12.

Örömmel adunk tájékoztatást arról, hogy karunk tovább bővíti egyes képzési helyeinek képzési portfólióját.

• Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Esztendőt kívánunk!
    2019. DECEMBER 22.

• III. EGERSZEGI EGÉSZSÉGTURIZMUS KIÁLLÍTÁS ÉS TUDOMÁNYOS KONFERENCIA
    2019. DECEMBER 12.

Időpont: 2020. március 06.

Helyszín: Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar

Zalaegerszegi Képzési Központ

• Ünnepek körüli munkarend 2019. December
    2019. DECEMBER 6.

A decemberi ünnepek miatt a munkarend az alábbiak szerint alakul:

2019. december 7. (szombat) munkanap.

2019. december 14. (szombat) munkanap.