GINOP-2.3.2-15-2016-00047 SAJTÓTÁJÉKOZTATÓ

2017. DECEMBER 15. Hírek Pályázatok

„Analitikai és Diagnosztikai Kiválósági Központ az egészség és a sportteljesítmény szolgálatában” pályázat programindító nyilvános felmérés és sajtótájékoztatója

GINOP-2.3.2-15-2016-00047

Analitikai és diagnosztikai kutatási kiválósági központ

az egészség és a sportteljesítmény szolgálatában

"Új utak a legális sportolói
teljesítményfokozás szolgálatában"

A GINOP-2.3.2-15-2016-00047 „Analitikai és Diagnosztikai Kiválósági Központ az egészség és a sportteljesítmény szolgálatában” című, a Pécsi Tudományegyetem vezetésével megvalósuló projekt célja egy európai színvonalú, a fizikai aktivitás és sportolás többdimenziós vizsgálatain alapuló, a fizikai teljesítmény legális növelésének lehetőségét kutató kiválósági központ létrehozása. A kiválósági központ munkájának alapja egy olyan tudásbank létrehozása, amely nemzedékek számára teszi lehetővé az egészséges teljesítményfokozás monitorozását. A kutatások egy újfajta protokoll mentén a sporttevékenységek egészségfejlesztő hatásait vizsgálják szabadidősport és kiemelt figyelemmel az élsportolók körében.

Résztvevő partnerek:

• Pécsi Tudományegyetem (konzorciumvezető)
  • Debreceni Tudományegyetem
  • Szegedi Tudományegyetem
  • térségi sportegyesületek (Rátgéber akadémia, DEAC, PEAC, Paksi SE, stb).

2017. december 14. 13:00 órától a projekt célját bemutató előadást követően dr. Rátgéber László adjunktus, mesteredző közreműködésével a PTE ETK Komplex Sportolói Teljesítménydiagnosztikai és Sportfizioterápiás Kutatóközpontjában (Pécs, Vörösmarty utca 4.) a Rátgeber Akadémia és a PTE PEAC sportolóinak új, több dimenziós protokoll segítségével történő teljesítmény mérésére került sor (antropometria, FMS – funkcionális mozgás vizsgálat tesztek, speciális EKG, szívultrahang, spiroergometria, 3D mozgásanalízis, mentális státusz meghatározása).

Sajtótájékoztató résztvevői:

Prof. dr. Betlehem József a PTE ETK, dékán