Pályázati felhívás – Külföldre szóló államközi ösztöndíj – TANULMÁNYUTAK 2017/2018

2016. NOVEMBER 17. Hírek Pályázatok

A Tempus Közalapítvány pályázatot hirdet a kétoldalú nemzetközi oktatási, tudományos és kulturális munkatervekben, megállapodásokban biztosított, a 2017/2018-as tanévben megvalósítható hosszú és rövid tanulmányútra.

Pályázható ösztöndíjtípusok

A hosszú tanulmányutak az egyes munkatervekben rögzített feltételeknek megfelelően minimum 1, maximum 12 hónap időtartamban tesznek lehetővé külföldön folytatható tanulmányutat, illetve lehetőséget adnak egyéni munkaprogram alapján megvalósítható kutatómunkára, anyaggyűjtésre, alkotómunkára.

A rövid időtartamú (5–29 napos) szakmai programok a kétoldalú együttműködési munkatervek keretében lehetőséget kívánnak nyújtani intézményközi együttműködést elősegítő látogatásokra, alkotói közösségek együttműködésére, személyes kapcsolatfelvételre, tapasztalatcserére, anyaggyűjtésre, könyvtári munkára, előadókörúton, konferencián, kongresszuson, szemináriumon, fesztiválokon és más oktatási, tudományos és kulturális rendezvényeken való részvételre.

Pályázók köre:

egyetemi hallgatók, kutatók, oktatók, egyetemi végzettséggel rendelkezők

Úticélok:

• Ukrajna
  • Vietnám
  • Türkmenisztán

Az ösztöndíjra kizárólag a Tempus Közalapítvány on-line pályázati felületén lehet pályázni: www.scholarship.hu

Pályázati határidő: 2017. január 16., hétfő,. 23.00 óra

Pályázati felhívás, forrás: