magyar | english

Sikerek a Nemzeti Tehetség Programban – Tudományos Diákkör és Egészségtudományi Szakkollégium

2024. MÁJUS 2. Hírek Pályázatok

A Nemzeti Tehetség Program keretében karunk 3.300.000 forint támogatást nyert a 2023/24. tanévre vonatkozó kari diákköri programok megvalósítására "Az Országos Tudományos Diákköri Konferencián, valamint tudományos műhelyein való részvétel és a lebonyolítási feladatok ellátására" kiírt NTP-HHTDK-23-0014 azonosítószámú pályázattal.

A pályázat programjai között rendezzük meg a XXX. Kari Tudományos Diákköri Konferenciát 2024. május10-11-én Kaposváron. A támogatás segítségével megvalósítandó tevékenységek célja egyrészt a Karunkon folyó tehetséggondozás segítése, többek között TDK orientációs nap, TDK konferencia megrendezése, másrészt középiskolás tehetségek azonosítása és bevonása a kari tehetséggondozó munkába.

A Nemzeti Tehetség Program keretében karunk 1.900.000 forint támogatást nyert el a 2023/24. tanévre vonatkozó a "Szakkollégiumok tehetséggondozó programjainak támogatására" kiírt NTP-SZKOLL-23-0033 azonosítójú pályázat keretében. Az idei évben is a tehetséggondozásra helyezzük a hangsúlyt. Emellett természetesen a társadalmi szerepvállalás és a jótékonyság is kiemelt figyelmet kap.

A projektek támogatója a Kulturális és Innovációs Minisztérium, lebonyolítója a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, megvalósítási időszak 2023. július 01. - 2024. augusztus 31.