In memoriam Dr. Temesvári Tibor (1938-2021)

2021. JÚNIUS 22. Hírek Kari hírek

Mély megrendüléssel tudatjuk, hogy 2021. május 30-án, életének 82. évében elhunyt Dr. Temesvári Tibor Tanár Úr, karunk Egészségbiztosítási Intézetének címzetes főiskolai docense, korábbi tanszéki csoportvezetője.

1938-ban született Szeremlén. 1957-ben érettségizett Pécsett a Nagy Lajos Gimnáziumban. A Pécsi Állam- és Jogtudományi Egyetemen 1968-ban szerzett jogász képesítést, amelyet 1992-ben a József Attila Tudományegyetemen társadalombiztosítási szakjogász végzettséggel egészített ki.

1964 óta a társadalombiztosítás területén dolgozott. Vezetőként kezdetben gazdasági osztályvezetőként, majd a Megyei Társadalombiztosítási Bizottság elnökeként szerzett tapasztalatokat. 1989-1991 között a Megyei Társadalombiztosítási Igazgatóság igazgatóhelyettesi, majd 1992-1999 között a Baranya Megyei Egészségbiztosítási Pénztár igazgatói tisztségét töltötte be. Szakmai tevékenységének eredményeként több elismerésben részesült.

Karunkon 1997 óta vett részt az oktatási munkában. 1998-2006 között adjunktusként, társ-szakvezetőként jelentős szerepe volt az egészségbiztosítási képzés meghonosításában, az oktatói gárda kialakításában, és a területi gyakorlatok megszervezésében. Számos társadalombiztosítási témájú felsőoktatási jegyzet szerzője. A Kar érdekében végzett kiemelkedő munkájának eredményekén 2006 óta címzetes főiskolai docensi címet viselt.

Tanár Úr halálával az Egészségtudományi Kar a hallgatók elhivatott oktatóját, kutatóját, az egészségbiztosítási képzés megteremtésének egyik meghatározó személyét veszítette el.

Emlékét kegyelettel megőrizzük!

Egészségtudományi Kar