1988-ban szerzetem gyógytornász diplomát az Orvostovábbképző Egyetem Egészségügyi Főiskolai Kar Gyógytornászképző Szakon, Budapesten. 2014-ben elsők között végeztem el az Semmelweis Egyetem ETK Fizioterápia mesterképzését és okleveles fizioterapeuta végzettséget szereztem. A diplomám megszerzése óta intenzív osztályon dolgozom, ahol a betegellátásban az evidencia alapú fizioterápia magas szintű gyakorlati alkalmazása mellett a nemzetközi vizsgálatok újabb eredményeinek naprakész beillesztése a fő célom. 2010 óta klinikai vezető gyógytornászként irányítom a Semmelweis Egyetem AITK fizioterápiás csapatát és veszek részt az egyetem graduális és posztgraduális képzéseiben.
Az intenzíves klinikai munka és az oktatás mellett a 2000-es években másik szenvedélyem, a sportrehabilitáció felé fordultam. 2000 és 2011 között számos posztgraduális edzői végzettséget szerzetem itthon és külföldön egyaránt (sportoktató aerobik szakágban, Fit-Ball oktató, személyi edző, OwnZone® Master Trainer, Concept2 Regatta® Master Trainer, TOGU® Master Trainer, TRX és TRX RIP Trainer, DAVID Master Trainer, DAVID Therapist, Sportmetrix Master Trainer). 2003 óta veszek részt a gyógytornász-fizioterapeuták fizioterápiás, valamint az edzők posztgraduális oktatásában.
Sportszakmai életem 2003-ban változott meg először, amikor Németországban, Ulmban részt vettem a DAVID Akademie képzésén. Az ott megismert biomechanikai méréseket és feedback alapú terápiás programokat magába foglaló koncepció lehetővé tette a sérült és különböző fájdalmakkal küzdő sportolók újszerű megközelítését. 2003-ban alapító tagja voltam a hazai DAVID Training Center csapatának Budapesten, amelynek kezdetben fizioterápiás programigazgatója voltam, 2007 óta pedig szakmai igazgatója vagyok. 2010-ben a sikeres terápiás működésünk alapján megkaptuk a magyar DAVID Akadémia megalapításának lehetőségét a gyógytornász-fizioterapeuták és edzők posztgraduális oktatására.
Nemzetközi vonalon 2008 óta rendszeresen veszek részt az American College of Sports Medicine kongresszusain az USA-ban (2008 Indianapolis, 2009 Seattle, 2011 Denver, 2012 San Francisco, 2013 Indianapolis, 2015 San Diego, 2017 Denver, 2024 Boston). 2010-ben az American Physical Therapy Association Bostoni Kongresszusán vettem részt, ahol elvégeztem az APTA „Postsurgical Orthopedic Rehabilitation” képzését.
Sportszakmai életem második nagy változását hozta el 2018, amikor a Cincinnati SportsMedicine Research & Education Foundation szervezésében az „Advances on the Knee, Shoulder and Sportmedicine” és a Sportmetrix kurzust végeztem el Hilton-Head Island-on. Mindkét képzés magasabb szintre emelte a sportprevenciós és a sportba történő visszatérésről alkotott nézetemet és gondolkodásomat. Olyannyira, hogy 2021-ben az advence kurzust online formában, 2023-ban pedig a helyszínen is levégeztem.
2020 óta a Motherson Mosonmagyaróvár KC felnőtt női csapatánál, 2022 óta pedig a Magyar Férfi Felnőtt Kézilabda Válogatottnál is ellátom a fizioterápiás feladatokat. Mindkét kézilabda csapatnál a prevenciós tesztelések elvégzése és klinikai értékelése, a sérült sportolók rehabilitációja és sportba történő visszatérése, valamint a sportolók prevenciós szemléletű oktatása tartozik a feladataim közé.
Társadalmi megbízatások területén 2003-2011 között a Magyar Gyógytornászok Társasága Fizioterápia újság szerkesztői feladatait láttam el. 2003 óta az MGYFT két évente megrendezésre kerülő kongresszusainak szervezője vagyok. A szervezőbizottság elnökeként amerikai tapasztalataim alapján megszerveztük és sikerrel vezettük be a gyógytornász-fizioterapeuták egy napos továbbképzését jelentő Pre-kongresszusokat, amelyből azóta 15 került megrendezésre, összesen több mint 2300 résztvevővel. 2009-ben a Mozgásterápia-Fizioterápia Szakmai Kollégium tagjává választottak. Hosszabb szünetet követően ebben az évben az újonnan átalakult Egészségügyi Szakmai Kollégium Mozgásterápia, Fizioterápia Tagozat tagi feladataival bíztak meg.
2012 és 2020 között a Magyar Gyógytornász-Fizioterapeuták Társasága alelnökeként elsődleges céljom és feladatom a hazai gyógytornász-fizioterapeuták tudásának fejlesztése és a társszakmákkal való együttműködés kiterjesztése volt. Számos elismert szakember fogadta el meghívását a világ különböző egyetemeiről, hogy szakmai előadásaikkal támogassák a hazai gyógytornászok még hatékonyabb munkáját. Így 2009-ben Magyarországra látogatott Mary Lloyd Ireland MD, a University of Kentucky ortopéd docense, 2013-ban dr. Marilyn Moffat a World Confederation for Physical Therapy elnöke, Sarah Bazin a WCPT Európai Régiójának elnöke, James Earls manuálterapeuta Angliából, 2015-ben pedig Dr. George J. Davies a Georgia Southern University emeritus professzora. Jelenleg az MGYFT Tudományos Bizottsága elnökeként tevékenykedem.
Szakmai életemben mindig a legmagasabb szakmai elvárásokat tűztem ki célul, furcsa kettőséggel az intenzív osztályos fizioterápia és a sportrehabilitáció területén. Klinikai munkám, rehabilitációs és sportrehabilitációs tevékenységem mellett a külföldön megszerzett ismeretek hazai megosztása, tanítása a fő célom. Szakmai utamon tanár édesanyám ezzel a gondolattal indított el: „Szárnyalj a világban, de mindig térj haza a gyökereidhez!”