2021. november 2. napjától kötelező az orrot és szájat eltakaró maszk

2021. OKTÓBER 29. Hírek Egyetemi hírek

Tisztelt ETK Polgárok!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a PTE Operatív Stáb (2/2021. (X. 29.) határozat) figyelemmel a járványügyi helyzet alakulására a maszkhasználat szabályait a Pécsi Tudományegyetemen 2021. november 2. napjától visszavonásig a következőképpen határozza meg:

1) Kötelező az orrot és szájat folyamatosan eltakaró maszk (orvosi maszk, munkavédelmi maszk, illetve textil vagy más anyagból készült maszk) viselése az Egyetem teljes területén, zárt térben (ideértve tantermeket, a közösségi tereket, a közlekedő folyosókat, a kollégiumok közösségi tereit, az ügyfélfogadási helyiségeket és az irodákat is.)

2) Kötelező a maszkhasználat bármely zárt térben tartott rendezvényen, értekezleten, testületi ülésen.

3) Kivételt képeznek a kötelező a maszkhasználat alól:

a) a jelenléti foglalkozások során az előadást tartó személy,

b) a sportfoglalkozásokon, illetve a sportlétesítmények használata során az aktív

sporttevékenységet kifejtő személy,

c) az egyetemi munkatársak, amennyiben egyedül tartózkodnak irodájukban,

d) a kollégiumban a saját szobájában tartózkodó hallgató.

4) A Klinikai Központ területén a maszkhasználatot a vonatkozó jogszabályi és belső utasítások szabályozzák és az általánostól szigorúbb előírások is érvényesülhetnek.

További információk:

20/2020. számú rektori és kancellári együttes utasítás a Pécsi Tudományegyetem veszélyhelyzeti intézménylátogatási rendje

PTE Operatív Stáb 2/2021. (X. 29.) elektronikus úton hozott határozata

Járványügyi higiénés ajánlások