• Mester-M Díj • a kiemelkedő tanári teljesítmények díjazására
    2019. NOVEMBER 13.

A Mester-M Díj a fiatal tehetségeket felkészítő tanárok és edzők munkáját ismeri el.

• JUDO siker
    2019. NOVEMBER 11.

JUDO Magyar Egyetemi és Főiskolai Bajnokság (MEFOB)

2019. november 10. Budapest, UTE

A 2019. november 10-én Budapesten az ÚTE Horváth István judo termében megrendezett JUDO Magyar Egyetemi és Főiskolai Bajnokságon a Pécsi Tudományegyetemet 26 hallgató képviselte profi és amatőr kategóriában. A profi kategóriában induló judokák mellett, erősítést jelentett amatőr kategóriában „rokonsportágunk”, a birkózás képviselőinek részvétele, valamint azon hallgatók szereplése is, akik a kötelező küzdősport órákon kívül is vállalták a felkészülést a versenyre.

• Hevesy György öröksége konferencia

• Pályázati Felhívás Erasmus+ Személyzeti Mobilitásra – 2019/2020

Tisztelt Kollégák!

A Pécsi Tudományegyetem pályázatot ír ki a 2019/2020. tanévre adminisztratív (nem-oktatói munkakörben) dolgozók a mobilitási programban való részvételére.

• MesterVideó pályázat 2019
    2019. NOVEMBER 7.

A Magyar Államkincstár második alkalommal hirdeti meg országos pályázatát MesterVideó néven.

A pályázatra november 17-ig várják a videókat. A pályázat részletei a www.mestervideo-palyazat.hu  honlapon olvashatóak.

• Atom Fórum és Kiállítás 2019. Térségi Gasztro Fesztivál
    2019. NOVEMBER 5.

2019. November 5-7. kerül megrendezésre az Atom Fórum és Kiállítás 2019. – I. Regionális Társadalmi Fórum és Kiállítás a Zsolnay Kulturális Negyed E78 Kiállítótermében és Pirogránit udvarban.

• Pro Sanitate-díjban részesült Dr. Császár Gabriella
    2019. NOVEMBER 5.

Az egészségügyi ellátás érdekében kifejtett kiemelkedő szakmai vagy közszolgálati tevékenysége elismeréseként Pro Sanitate-díjban részesült Dr. Császár Gabriella Edit, a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar, Zalaegerszegi Képzési Központjának adjunktusa, képzési igazgatója.

Elismeréséhez szívből gratulálunk!

• Vízhiány 2019.
    2019. NOVEMBER 5.

A Tettye Forrásház Zrt. tájékoztatása alapján 2019. november 7-én (csütörtökön) 9:00-12:00 óra között a kar „A” épületében vízhiány lesz.

• Európai Trauma Tanfolyam
    2019. OKTÓBER 28.

Immáron XII. alkalommal Pécs ad otthont 2019.10.29-31. között az Európai Trauma Tanfolyamnak (ETC). Számos nemzetközi és hazai szakember választja ezt a kurzust tudásának bővítésére, mely Európa szerte elfogadott súlyos traumás sérült ellátásának algoritmusát mutatja be/tanítja meg a résztvevőknek.

• JUDO MEFOB 2019 FELHÍVÁS
    2019. OKTÓBER 25.

2019. november 10-én kerül megrendezésre a Magyar Egyetemi és Főiskolai Bajnokság (MEFOB) judo sportágban Budapesten (ÚTE). Az indulni szándékozó hallgatóknak a Pécsi Küzdősport Egyesületben (PKSE) (Pécs, Siklósi út 4. felüljáró alatt) felkészítő edzésekre van lehetőség, melyet Romváry Attila judo edző tart.

• Gyászhír
    2019. OKTÓBER 25.

• Az Egészségtudományi Szakkollégium felvételt hirdet a 2019/2020-as tanévre
    2019. OKTÓBER 18.

• Egészségügyi Innovációs verseny
    2019. OKTÓBER 17.

A Health-University-Business Collaborations Innovációs Nap keretében lehetőség nyílik a tavaly is nagy sikerrel futó verseny, a HACKATHON-on való részvételre, amelyen a fiatal szakembereknek egy aktuális, egészségügyi probléma megoldásán kell dolgozniuk egy „ideation” módszertan alkalmazásával.

• Health-University - Business Collaborations
    2019. OKTÓBER 17.

2019. november 5-én, a Pécsi Tudományegyetem Transzdiszciplináris Kutatások Intézete az EIT Health támogatásával ismét megszervezi a HUB [Health – University – Business] Collaborations elnevezésű Innovációs Napját, mely lehetőséget teremt az országhatárokon átívelő kutatási-, oktatási, valamint üzleti kapcsolatok megalapozásához.

• Dr. Komáromy László emlékkonferencia
    2019. OKTÓBER 15.

• Nyelvtanulási Diákhitel – tájékoztató
    2019. OKTÓBER 14.

• II. Sport, Egészség, Karrier konferencia
    2019. OKTÓBER 10.

• Új dimenziók és generációs ugrás a hadviselésben - konferencia meghívó
    2019. OKTÓBER 10.

• MESZK Területi Szakmai Verseny ETK-s siker
    2019. OKTÓBER 7.

Immár negyedik alkalommal a PTE ETK Szombathelyi Képzési Központ ad otthont a MESZK területi szakmai versenyének. Hasonlóan a tavalyi évhez, a képzési központunk csapata is vállalta a megmérettetést és örömünkre szolgált, hogy I. helyezést értek el a versenyen:

• A PTE ETK oktatója lett az ,,Év Tudományos Dietetikusa
    2019. OKTÓBER 7.

A Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége 2019. szeptember 28-án rendezte XXI. Szakmai Konferenciáját, ahol Kubányi Jolán, az MDOSZ elnöke dr. Raposa László Bence dietetikus, karunk adjunktusa részére átadta a táplálkozástudomány területén végzett kiemelkedő tudományos és szakmai tevékenységéért az ,,Év Tudományos Dietetikusa" díjat.