Ápoló hallgatók az USA-ból a karon

2018. MÁRCIUS 9. Hírek Kari hírek

Karunk március 8-14. között vendégül lát egy USA-ból, Connecticut államból érkező csoportot. A 16 fő ápoló hallgató, valamint két kísérőjük a Bridgeporti Egyetemről (University of Bridgeport) érkeznek.

A látogatás célja, hogy a külföldi hallgatók megismerjék a magyar ápolórendszert, valamint hogy az EKT hallgatói is beleláthassanak a külföldi képzési rendszerbe és az ápoló szakma működésébe.

Vendégcsoportunk részt vesz különböző gyakorlati órákon, amelyeket Karunk egyik oktatója vezényel le. Ellátogatunk velük egyetemi klinikákra és egyéb intézményekbe is. Kerekasztal beszélgetést szervezünk az USA-beli, magyar és nemzetközi angol programos hallgatóinknak, ahol szakmai tapasztalatcserére kerül sor. Ezen szakmai programokon kívül bemutatjuk a csoportnak Pécs szépségeit, mint például a Püspöki Palota, a Zsolnay Negyed, az éppen virágzó botanikus kert, valamint kirándulásra visszük őket Siklósra, Villányba.