Cserepka János Baptista Általános Iskola, Középiskola és Sportiskola névadó ünnepség

2019. MÁRCIUS 13. Hírek Kari hírek

A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karának együttműködő partnere a Cserepka János Baptista Általános Iskola, Középiskola és Sportiskola 2019.március 7-én névadó ünnepség keretén belül vette fel Cserepka János baptista lelkész, misszionárius nevét.

A korábban Építők útjai, majd TÁSI-ként emlegetett iskola profilja a hosszú évek során nem változott, a sport kiemelt jelentőségű volt az évtizedek során, s most is kiemelt helyen szerepel az iskola életében. A névadó ünnepségen az Egészségtudományi Kar képviseletében Dr.habil. Ács Pongrác általános és stratégiai dékánhelyettes emléktáblát adott át Dr. Szabó Attila igazgatónak, mely a Kar és a Cserepka Iskola közötti szoros együttműködést hirdetve kerül az intézmény falára. Dékánhelyettes úr beszédében kiemelte, hogy a Kar fontosnak tartja, hogy nem csak egyetemistákkal kíván egészségtudományi és sportolással kapcsolatos kutatásokat végezni, hanem egész életen át tartó kutatásokat kíván folytatni, ebben pedig a legkiválóbb partnerintézményt találta meg az intézményben. Jelenleg is számos oktatási-kutatási és prevenciós területen működik együtt a két intézmény, melynek eredményeiből mind az iskola tanulói, mind pedig a Kar oktatói és hallgatói profitálnak.

Képek forrása: Pécsma.hu