Dékáni pályamunka

2023. MÁJUS 5. Hírek Kari hírek

PÁLYÁZATI KIÍRÁS

A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar dékánja a mai napon dékáni pályamunkára vonatkozóan pályázatot ír ki az alábbiak szerint:

Benyújtással kapcsolatos információk:
A dékáni pályamunka alaki-, formai és tartalmi követelményei és benyújtásának módja azonos a szakdolgozat vonatkozásában 5/2008-as ill. 1/2014-es dékáni utasításban meghatározott követelményekkel.

Benyújtásának határideje: 2023. május 19. (péntek) 12 óra

A benyújtás módja: a pályázatot és valamennyi szükséges dokumentumot a kar Tanulmányi Osztályára kell elektronikusan megküldeni (szkennelve) info@etk.pte.hu címre. A tárgy rovatba kérjük megjelölni: „Dékáni Pályamunka Pályázat”.

A hallgató köteles elektronikusan leadni:

• kísérőlevél, melyben szerepel
    • a pályázó neve,
    • szak/szakirány megnevezése,
    • Neptun kódja
    • beküldött anyagok tételes felsorolása,
    • mely előfeltételre tekintettel kívánja benyújtani a dékáni pályamunkát, valamint
  • (ha van) (O)TDK helyezést igazoló dokumentum,(ha van) első szerzős, nemzetközi, impakt faktorral minősített folyóiratban megjelentetett közlemény másolata,
  • word formátumban a dékáni pályamunka absztraktja (az 5/2008. sz. dékáni utasítás alapján készített pályamunkák esetében),
  • pdf formátumban a dékáni pályamunka absztraktja (az 5/2008. sz. dékáni utasítás alapján készített pályamunkák esetében)
  • word formátumban a dékáni pályamunka,
  • pdf formátumban a dékáni pályamunka.

A hallgatói tudományos tevékenység (TDK) dékáni pályamunkaként történő beadásának előfeltételei az alábbi három pont egyikének teljesülése:

• A hallgató az adott tudományos kutatási témáját és eredményeit szakdolgozatként megvédte, mely eljárás során az opponensi értékelés, valamint a védés külön-külön egyaránt jeles érdemjeggyel zárult.
  • A hallgató az adott tudományos kutatási témájának és eredményeinek bemutatásával a kari Tudományos Diákköri Konferencián első, második vagy harmadik helyezést ért el.
  • A hallgató az adott tudományos kutatási témáját és eredményeit első szerzős, nemzetközi, impakt faktorral minősített folyóiratban megjelentetett közleményben mutatta be az adott témában az alábbiak szerint:
  • nemzetközi impakt faktorral minősített tudományos folyóiratban, vagy nemzetközi impakt faktorral jegyzett, hivatkozható absztrakttal rendelkező tudományos konferencia előadójaként.

Elbírálás menete:
A Dékáni Pályamunka pályázat keretében beadott hallgatói tudományos munkák formai és egyéb, az 5/2008-as ill. az 1/2014-es Dékáni Utasításban meghatározott feltételeinek meglétét a Tanulmányi Osztály ellenőrzi.
A pályamunkákat a kar dékánja által felkért két opponens értékeli. Az opponensek közül az egyik opponens elsődleges feladata a pályamunka kutatásmódszertani és biostatisztikai színvonalának mérlegelése.

Az opponensek a pályamunkát a kézhezvételtől számítva 2 héten belül értékelik. Amennyiben a két értékelő bármelyike dékáni pályamunkaként nem javasolja elfogadásra a pályázatot, akkor a benyújtott anyag sikertelen pályázatként elutasítandó.

Díjazás:
Dékáni pályamunkaként beadott hallgatói tudományos pályázatok közül szakonként az adott tanévben végzős aktív hallgatói létszám 1% -ának, de legalább egy főnek megfelelő számú pályázat fogadható el nyertes pályázatként.

A dékáni pályamunkaként elfogadott, nyertes pályázatot benyújtó hallgató a kari Tudományos Diákkör első helyezett díjazásának megfelelő mértékű jutalomban részesül.
A pályázat eredményhirdetésére elektronikus úton tervezetten 2023. június 23-áig kerül sor, majd elismerő oklevelét 2023. június 30-án, oklevélátadó keretében vehetik át a nyertesek.

Pécs, 2023. május 5.

Prof. dr. ÁCS Pongrác