PTE Egészségtudományi Kar
magyar | english

XXIV. TDK Konferencia – Eredmények

2018. MÁJUS 08. Hírek Kari hírek

I. Társadalomtudományi szekció

3. helyezett

Vida Adrienn

Pécs – egészségügyi gondozás és prevenció BSc – népegészségügyi ellenőr IV. évfolyam, levelező munkarend

Baja és járási területein élő nők ismereteinek feltérképezése a méhnyakrákról, és a HPV oltás beadatási hajlandóságának vizsgálata

Témavezető: dr. Tigyiné dr. Pusztafalvi Henriette

 

2. helyezett

Hodován Szabina

Pécs – egészségügyi gondozás és prevenció BSc – népegészségügyi ellenőr IV. évfolyam, nappali munkarend

Poszt polio szindrómával élők mindennapjainak vizsgálata

Témavezető: dr. Tigyiné dr. Pusztafalvi Henriette

 

1. helyezett

Komáromy Márk

Pécs – egészségügyi menedzser MSc – I. évfolyam, levelező munkarend

Az önkéntes egészségpénztárak egészségturizmusban rejlő lehetőségei

Témavezető: prof. dr. Boncz Imre

 

HÖK különdíj:

Büki Alexandra

Zalaegerszeg – egészségügyi szervező BSc – egészségbiztosítási III. évfolyam, nappali munkarend

ÉLETMINŐSÉG FELMÉRÉS A PIKKELYSÖMÖRBEN SZENVEDŐK KÖRÉBEN

Témavezetők: Dr Varga Zoltán, Komáromy Márk

 

Elismerések:

MESZK BARANYA MEGYE

Kovács Réka

Zalaegerszeg – egészségügyi szervező BSc – egészségbiztosítási III. évfolyam, nappali munkarend

Egy városi egészségügyi központ finanszírozásának összetétele

Témavezető: dr. Varga Zoltán

 

SOBRI JÓSKA ÉLMÉNYPARK

Petrics Ákos

Zalaegerszeg – egészségügyi szervező BSc – egészségbiztosítási III. évfolyam, nappali munkarend

A HÁZIORVOSI PRAXIS PROBLÉMÁI

Témavezető: dr. Ágoston István

 

MESZK BARANYA MEGYE

Szabó Klaudia

Pécs – egészségügyi gondozás és prevenció BSc – népegészségügyi ellenőr IV. évfolyam, nappali munkarend

A SZEXUÁLIS ÚTON TERJEDŐ BETEGSÉGEKKEL KAPCSOLATOS ISMERETEK KÖZÉPISKOLÁSOK KÖRÉBEN

Témavezető: Horváthné Kívés Zsuzsanna

 

MESZK BARANYA MEGYE

Büki Alexandra

Zalaegerszeg – egészségügyi szervező BSc – egészségbiztosítási III. évfolyam, nappali munkarend

ÉLETMINŐSÉG FELMÉRÉS A PIKKELYSÖMÖRBEN SZENVEDŐK KÖRÉBEN

Témavezetők: Dr Varga Zoltán, Komáromy Márk

 

II. Csecsemő és kisgyermeknevelő szekció

3. helyezett

Márkus Veronika

Szombathely – csecsemő- és kisgyermeknevelő BA – III. évfolyam, levelező munkarend

Alvási szokások kisgyermekkorban

Témavezető: dr. Benkő Brigitta

 

2. helyezett

Sütő Evelin

Szombathely – csecsemő- és kisgyermeknevelő BA – III. évfolyam, nappali munkarend

Agresszió óvodáskorban

Témavezető: dr. Benkő Brigitta

 

1. helyezett

Nagy Petra

Szombathely – csecsemő- és kisgyermeknevelő BA – III. évfolyam, levelező munkarend

A kisdedek tápláltsági állapotának anyai megítélése néhány háttértényező vizsgálatának függvényéban

Témavezető: Karácsony Ilona Hajnalka

 

HÖK különdíj:

Palotás Liliána

Szombathely – csecsemő- és kisgyermeknevelő BA – III. évfolyam, nappali munkarend

Helyes kisgyermektáplálás családban történő kialakításának vizsgálata

Témavezető: Karácsony Ilona

 

Elismerések:

MESZK VAS MEGYE

Deák Dóra

Szombathely – csecsemő- és kisgyermeknevelő BA – III. évfolyam, nappali munkarend

Digitális játék hatása a kisgyermek fejlődésében

Témavezető: Pachner Orsolya

 

VAS MEGYEI RENDŐR-FŐKAPITÁNYSÁG

Molnár Nikoletta

Szombathely – csecsemő- és kisgyermeknevelő BA – III. évfolyam, nappali munkarend

A kisgyermek találkozása a mesével

Témavezető: dr. Benkő Brigitta

 

MESZK VAS MEGYE

Németh Réka

Szombathely – csecsemő- és kisgyermeknevelő BA – III. évfolyam, nappali munkarend

Az autizmus diagnózis elfogadásának folyamata és hatása a család életére

Témavezető: Pachner Orsolya

 

SZOMBATHELYI EGYESÍTETT BÖLCSÖDEI INTÉZMÉNY

Novák Ramóna

Szombathely – csecsemő- és kisgyermeknevelő BA – III. évfolyam, levelező munkarend

JÁTÉK ÉS NEVELÉS ÖSSZEFÜGGÉSEINEK VIZSGÁLATA A KISGYERMEKNEVELŐK ÉS A BÖLCSŐDÉBE JÁRÓ KISGYERMEKEK SZÜLEI KÖRÉBEN

Témavezető: Pachner Orsolya

 

III. Ápolástudományi szekció I.

3. helyeztt

Simon Judit

Szombathely – ápolás és betegellátás – ápoló IV. évfolyam, levelező munkarend

INTENZÍV OSZTÁLYON FEKVŐ BETEGEK ALVÁS, PIHENÉS SZÜKSÉGLETÉNEK FELMÉRÉSE

Témavezető: Ferenczy Mónika

 

2. helyezett

Pálfi Stella

Pécs – ápolás és betegellátás – ápoló IV. évfolyam, nappali munkarend

A méhnyakrákban szenvedő betegek életminőségének vizsgálata

Témavezető: Karamánné dr. Pakai Annamária

 

1. helyezett

Wawra Viktor

Pécs – ápolás és betegellátás – ápoló IV. évfolyam, levelező munkarend

A PERIFÉRIÁS INTRAVÉNÁS KANÜLKÖTSZEREK ÖSSZEHASONLÍTÓ VIZSGÁLATA

Témavezetők: dr. Oláh András, Szunomár Szilvia

 

HÖK különdíj:

Mészáros Dóra

Pécs – ápolás és betegellátás – ápoló IV. évfolyam, nappali munkarend

AZ IDŐSEK TÁPLÁLTSÁGI ÁLLAPOTÁNAK VIZSGÁLATA A VAS MEGYEI SZOCIÁLIS OTTHONOKBAN

Témavezető: Karamánné dr. Pakai Annamária

 

Elismerés:

VAS MEGYEI ÖNKORMÁNYZAT

Istlstekker Ildikó

Szombathely – ápolás és betegellátás – ápoló IV. évfolyam, levelező munkarend

TÁPLÁLTSÁGI ÁLLAPOT FELMÉRÉSE TÜDŐ DAGANATBAN SZENVEDŐ PÁCIENSEK KÖRÉBEN

Témavezető: Karamánné dr. Pakai Annamária

 

MESZK BARANYA MEGYE

Tokodi Attila Csaba

Pécs – ápolás és betegellátás – ápoló IV. évfolyam, levelező munkarend

INFÚZIÓS TERÁPIA–VIZUÁL PHLEBITIS SKÁLA ALKALMAZÁSA

Témavezetők: dr. Oláh András, Szunomár Szilvia

 

MAGYAR ÁPOLÁSTUDOMÁNYI TÁRSASÁG

Pánki Roxána

Pécs – ápolás és betegellátás – ápoló IV. évfolyam, nappali munkarend

A méhnyakrákkal érintett nők életminőség vizsgálata a kezelést követően

Témavezető: Karamánné dr. Pakai Annamária

 

MESZK BARANYA

Oravecz Mercédesz

Pécs – ápolás és betegellátás – ápoló IV. évfolyam, nappali munkarend

A sztóma hatása a párkapcsolati és szexuális életre

Témavezető: dr. Váradyné Horváth Ágnes

 

IV. Szülésznő szekció

3. helyezett

Gyenge Nikolett

Szombathely – ápolás és betegellátás – szülésznő IV. évfolyam, nappali munkarend

A 14-18 ÉVES FIATALOK POZITÍV CSALÁDTERVEZÉSSEL KAPCSOLATOS ISMERETEINEK ÉS ISMERETBELI KÜLÖNBSÉGIKNEK FELMÉRÉSE GIMNÁZIUMBAN ÉS SZAKGIMNÁZIUMBAN

Témavezető: Karácsonyi Ilona

 

2. helyezett

Kiss Sarolta

Szombathely – ápolás és betegellátás BSc – szülésznő IV. évfolyam, nappali munkarend

Metabolikus szindróma és szövődményei PCOS-s várandósoknál

Témavezetők: dr. Tarszabó Róbert, dr. Farkas Gergely, Komlósi Kálmánné

 

1. helyezett

Lesi Dominika

Szombathely – ápolás és betegellátás BSc – szülésznő IV. évfolyam, nappali munkarend

A terhesség alatti depresszió és szorongás előfordulásának és okainak vizsgálata

Témavezető: Pachner Orsolya

 

HÖK különdíj:

Fülöp Erika

Szombathely – ápolás és betegellátás BSc – szülésznő IV. évfolyam, nappali munkarend

A női lakosság emlőszűrés iránti attitűdje

Témavezetők: Komlósi Kálmánné, dr. Kovács Péter

 

Elismerések:

MESZK VAS MEGYE

Sillinger Zsófia

Szombathely – ápolás és betegellátás BSc – szülésznő IV. évfolyam, nappali munkarend

VÉRALVADÁSI ZAVAROK HÁTTÉRTÉNYEZŐINEK VIZSGÁLATA TROMBOSISSAL VESZÉLYEZTETETT ÉDESANYÁK KÖRÉBEN

Témavezető: Karácsony Ilona Hajnalka

 

VAS MEGYEI ÖNKORMÁNYZAT

Rutterschmidt Renáta

Szombathely – ápolás és betegellátás BSc – szülésznő IV. évfolyam, nappali munkarend

Koraszülés és az életmód összefüggései

Témavezető: Pachner Orsolya

 

VAS MEGYEI ÖNKORMÁNYZAT

Kiss Eszter

Szombathely – ápolás és betegellátás BSc – szülésznő IV. évfolyam, nappali munkarend

A korai magzati szűrőtesztek alkalmazásának vizsgálata

Témavezetők: Komlósi Kálmánné, dr. Vajda György

 

MESZK VAS MEGYE

Antalóczy Erzsébet Mária

Szombathely – ápolás és betegellátás BSc – szülésznő IV. évfolyam, nappali munkarend

Fizikai aktivitás hatása a várandósság és a szülés lefolyására

Témavezető: Komlósi Kálmánné

 

V. Dietetika és táplálkozástudományi szekció

3. helyezett

Kánya Krisztina

Pécs – ápolás és betegellátás BSc – dietetikus IV. évfolyam, nappali munkarend

EMLŐRÁKKAL DIAGNOSZTIZÁLT PÁCIENSEK TÁPLÁLKOZÁSA, TÁPLÁLTSÁGI ÁLLAPOTA

Témavezető: Horváthné Kívés Zsuzsanna

 

2. helyezett

Hahner Dóra

Pécs – ápolás és betegellátás BSc – dietetikus IV. évfolyam, nappali munkarend

Kézilabdások antropometriájának, étrendi bevitelének és teljesítményének vizsgálata

Témavezető: Ungár Tamás Lászlóné dr. Polyák Éva

 

1. helyezett

Fehér Balázs András

Pécs – ápolás és betegellátás BSc – dietetikus IV. évfolyam, nappali munkarend

Profi erőemelők életmódjának összehasonlító vizsgálata

Témavezető: Szabó Zoltán

 

HÖK különdíj:

Kis Virág

Pécs – ápolás és betegellátás BSc – dietetikus IV. évfolyam, nappali munkarend

A különböző jégkorcsolya szakágak sportolóinak táplálkozási szokásainak vizsgálata

Témavezető: dr. Raposa L. Bence

 

Elismerések:

MESZK BARANYA MEGYE

Scollon Bettina Claudia

Pécs – ápolás és betegellátás BSc – dietetikus IV. évfolyam, nappali munkarend

Testkép, étkezési szokások, szorongásra való hajlam összefüggéseinek vizsgálata 1-es típusú cukorbeteg serdülők körében

Témavezető: Ungár Tamás Lászlóné dr. Polyák Éva

 

MAGYAR DIETETIKUSOK ORSZÁGOS SZÖVETSÉGE

Kánya Krisztina

Pécs – ápolás és betegellátás BSc – dietetikus IV. évfolyam, nappali munkarend

EMLŐRÁKKAL DIAGNOSZTIZÁLT PÁCIENSEK TÁPLÁLKOZÁSA, TÁPLÁLTSÁGI ÁLLAPOTA

Témavezető: Horváthné Kívés Zsuzsanna

 

M PROFOOD ZRT.

Tóth Judit

Pécs – ápolás és betegellátás BSc – dietetikus III. évfolyam, nappali munkarend

GYÓGYNÖVÉNYEK KAROTINOID TARTALMÁNAK VIZSGÁLATA

Témavezetők: prof. dr. Deli József, Gubicskóné dr. Kisbenedek Andrea

 

JOOLA

Pálovics Zsanett

Pécs – ápolás és betegellátás BSc – dietetikus III. évfolyam, nappali munkarend

Étrend-kiegészítő készítmények fogyasztása egészséges, óvodáskorú gyermekek körében

Témavezető: Gubicskóné dr. Kisbenedek Andrea

 

M PROFOOD ZRT.

Fülöp Petra

Pécs – ápolás és betegellátás BSc – dietetikus IV. évfolyam, nappali munkarend

A laktózintoleranciában szenvedők táplálkozási szokásainak felmérése, közétkeztetésben és vendéglátásban való részvételük

Témavezető: Gubicskóné dr. Kisbenedek Andrea

 

VI. Orvosi Laboratóriumi diagnosztika szekció

3. helyezett

Dencs Zsuzsanna

Kaposvár – orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus BSc – orvosdiagnosztikai laboratóriumi analitika IV. évfolyam, levelező munkarend

Prosztata tumorok prognosztikai lehetőségei a patológia területén

Témavezetők: dr. Jackel Márta, dr. Stromájer-Rácz Tímea

 

2. helyezett

Mizerák Zsófia

Kaposvár – orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus BSc – orvosdiagnosztikai laboratóriumi analitika IV. évfolyam, nappali munkarend

Rezveratrol védő hatása jobb szívfél elégtelenségben

Témavezető: dr. Kovács Krisztina

 

1. helyezett

Szalkai Klaudia

Kaposvár – orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus BSc – orvosdiagnosztikai laboratóriumi analitika IV. évfolyam, nappali munkarend

Különböző zöld kávék és zöld teák antioxidáns tartalmának vizsgálata kromatográfiás módszerekkel

Témavezetők: dr. Nagy István, dr. Stromájer-Rácz Tímea

 

HÖK különdíj:

Lelovics Vanessza

Kaposvár – orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus BSc – orvosdiagnosztikai laboratóriumi analitika III. évfolyam, nappali munkarend

Etilén-glikol HPLC-s meghatározásának beállítása és összehasonlítása a hagyományos GC módszerrel

Témavezetők: Vassné dr. Lakatos Ágnes, dr. Kuzma Mónika, Lajtai Anikó

 

Elismerések:

ZALAEGERSZEGI TERMÁLFÜRDŐ

Tóth Bianka

Kaposvár – orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus BSc – orvosdiagnosztikai laboratóriumi analitika IV. évfolyam, nappali munkarend

A hemosztázis szűrőtesztjeit befolyásoló tényezők

Témavezetők: Császár Judit, Nagy Abonyi Zoltán

 

MESZK SOMOGY MEGYE

Pónya Adrienn

Kaposvár – orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus BSc – orvosdiagnosztikai laboratóriumi analitika III. évfolyam, nappali munkarend

Vizelet metanefrinek HPLC-EC mérésének bevezetése feokromocitóma diagnosztikájában

Témavezetők: Vassné dr. Lakatos Ágnes, Lajtai Anikó

 

MESZK SOMOGY MEGYE

Karácsony Melinda

Kaposvár – orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus BSc – orvosdiagnosztikai laboratóriumi analitika IV. évfolyam, nappali munkarend

K-vitamin antagonisták monitorozása

Témavezető: Vassné dr. Lakatos Ágnes

 

VII. Ápolástudományi szekció II.

3. helyezett

Papp Fanni

Pécs – ápolás és betegellátás BSc – ápoló IV. évfolyam, nappali munkarend

A szoptatás támogatása

Témavezető: Sziládiné dr. Fusz Katalin

 

2. helyezett

Deleróza Alexandra

Pécs – ápolás és betegellátás BSc – ápoló IV. évfolyam, nappali munkarend

AZ INTÉZMÉNYI HOSPICE ELLÁTÁS ÉS AZ OTTHONI HOSPICE ELLÁTÁS ÖSSZEHASONLÍTÁSA, ILLETVE A HOSPICE ISMERTSÉGE A KÖZTUDATBAN

Témavezető: Sziládiné dr. Fusz Katalin

 

1. helyezett

Lakosi Margit

Szombathely – ápolás és betegellátás BSc – ápoló IV. évfolyam, levelező munkarend

Emlőrákszűrési módszerekkel szembeni attitűd vizsgálat és ismeretszint felmérés az egészségügyi dolgozók körében

Témavezetők: Karamánné dr. Pakai Annamária, Ferenczy Mónika

 

HÖK különdíj:

Krizsics Viktória

Pécs – ápolás és betegellátás BSc – ápoló IV. évfolyam, nappali munkarend

A menstruációs higiéniával kapcsolatos ismeretek-toxicus shock syndroma

Témavezető: Karamánné dr. Pakai Annamária

 

Elismerések:

MESZK BARANYA MEGYE

Ritecz Bernadett

Pécs – ápolás és betegellátás BSc – ápoló IV. évfolyam, nappali munkarend

Óvodáskorú gyermekek alvási szokásai

Témavezető: Sziládiné dr. Fusz Katalin

 

MESZK BARANYA MEGYE

Kormány Kinga

Pécs – ápolás és betegellátás BSc – ápoló IV. évfolyam, nappali munkarend

Rossz hírek közlése a gyermekonkológiában

Témavezető: Dr. Máté Orsolya

 

MAGYAR ÁPOLÁSTUDOMÁNYI TÁRSASÁG

Novák Evelin Nikoletta

Pécs – ápolás és betegellátás BSc – ápoló IV. évfolyam, nappali munkarend

Testmozgás hatása a szexuális funkciókra a (poszt)menopauzában lévő nők körében

Témavezető: Karamánné dr. Pakai Annamária

 

VIII. Fizioterápia szekció

3. helyezett

Csizmadia Máté

Pécs – ápolás és betegellátás BSc – gyógytornász IV. évfolyam, nappali munkarend

A mediális hosszanti boltozat süllyedésének kezelése konzervatív módszerekkel gyermekkorban

Témavezetők: dr. Leidecker Eleonóra, dr. Koós Zoltán

 

2. helyezett

Csavajda Evelyn

Pécs – ápolás és betegellátás BSc – gyógytornász III. évfolyam, nappali munkarend

TÁNCTERÁPIA A PARKINSON-KÓROS BETEGEK KÖRÉBEN

Témavezetők: dr. Járomi Melinda, Bánkyné Perjés Beatrix, Makai Alexandra

 

1. helyezett

Kiss Berta Veronika

Zalaegerszeg – ápolás és betegellátás BSc – gyógytornász IV. évfolyam, nappali munkarend

Normál és süllyedt lábboltozatú páciensek lábszárizmainak vizsgálata felületi elektromiográfiával és lábterhelésük elemzése pedobarográffal

Témavezető: dr. Császár Gabriella Edit

 

HÖK különdíj:

Németh Sára– Dan Zsanett

Zalaegerszeg – ápolás és betegellátás BSc – gyógytornász IV. évfolyam, nappali munkarend

Óvodások körében végzett állapot és mozgásfelmérés, eset-kontroll vizsgálat

Témavezető: dr. Beleznai Viktória

 

Elismerések:

MESZK ZALA MEGYE

Bedőcs Nóra

Zalaegerszeg – ápolás és betegellátás BSc – gyógytornász IV. évfolyam, nappali munkarend

AIS konzervatív ellátása Schroth terápiával, dynamic tape kezeléssel kiegészítve a kontroll csoportban

Témavezető: dr. Császár Gabriella Edit

 

GRÁNIT GYÓGYFÜRDŐ ZALAKAROS

Stark Szabina

Pécs – ápolás és betegellátás BSc – gyógytornász IV. évfolyam, nappali munkarend

Vénás értorna hatékonyságának vizsgálata vénás áramlási sebesség függvényében terhes és nem terhes nők körében

Témavezetők: Szilágyi Brigitta, Sekk Patrícia

 

MAGYAR GYÓGYTORNÁSZOK ÉS FIZIOTERAPEUTÁK TÁRSASÁGA

Vörös Viktória

Zalaegerszeg – ápolás és betegellátás BSc – gyógytornász IV. évfolyam, nappali munkarend

PFM biofeedback tréning hatása inkontinenciával rendelkezők, valamint egészséges fiatalok körében

Témavezetők: dr. Beleznai Viktória, Gyulasi Isabel

 

MESZK ZALA MEGYE

Karsai Dóra

Zalaegerszeg – ápolás és betegellátás BSc – gyógytornász IV. évfolyam, nappali munkarend

Az oropharyngeális gyakorlatok hatása az alvásminőségre a horkolás csökkentésével

Témavezető: Sió Eszter

 

GRÁNIT GYÓGYFÜRDŐ ZRT. ZALAKAROS

Princz Anna

Pécs – ápolás és betegellátás BSc – gyógytornász IV. évfolyam, nappali munkarend

HIPPOTERÁPIA - KIEGÉSZÍTŐ KEZELÉS AZ ALVÁSZAVAROK MOZGÁSTERÁPIÁJÁBAN

Témavezető: dr. Ács Pongrác

 

IX. Rekreáció és sporttudományi szekció

3. helyezett

Király Bence

Pécs – ápolás és betegellátás BSc – gyógytornász IV. évfolyam, nappali munkarend

Súlyzós edzést végzők edzésmódszereinek és kialakult sérüléseinek kapcsolata

Témavezetők: dr. Molics Bálint Mátyás, dr. Ács Pongrác

 

2. helyezett

Szabó Tamás

Zalaegerszeg – ápolás és betegellátás BSc – gyógytornász IV. évfolyam, nappali munkarend

Elhúzódó vállfájdalommal rendelkező sportolók vizsgálata alapján összeállított célzott mozgásprogram hatékonysága

Témavezető: Káli-Lukács Éva

 

1. helyezett

Kamp Salamon

Pécs – sportmenedzser MSc – II. évfolyam, nappali munkarend

Horgászat és sportfogyasztás

Témavezetők: dr. Ács Pongrác, dr. Paár Dávid

 

HÖK különdíj:

Szmodics Veronika

Pécs – fizioterápia MSc – I. évfolyam, levelező munkarend

Preventív mozgásprogram hatékonyságának vizsgálata utánpótlás korú női kézilabdázók körében

Témavezetők: dr. Molics Bálint Mátyás, dr. Ács Pongrác

 

Elismerések:

PANNONSPORT KFT.

Püsök Péter Dorián

Pécs – ápolás és betegellátás BSc – gyógytornász IV. évfolyam, nappali munkarend

A bemelegítést követő dinamikus nyújtás direkt hatásai serdülőkorú kosarasok gyorsaságára és agilitására

Témavezetők: dr. Molics Bálint Mátyás, dr. Császár Gabriella Edit

 

PANNONSPORT KFT.

Békési Ádám József

Zalaegerszeg – ápolás és betegellátás BSc – gyógytornász IV. évfolyam, nappali munkarend

Az integratív neuromuszkuláris balansz tréning hatásának vizsgálata serdülőkorú női kosárlabdázóknál

Témavezetők: Tóthné Steinhausz Viktória, dr. Császár Gabriella Edit, Szalay Bernadett

 

VASI ENERGIE KFT. SPORT 36

Kovács Ádám

Pécs – rekreációszervezés és egészségfejlesztés BSc – rekreációszervezés III. évfolyam, nappali munkarend

A pszichés jóllét és az élettel való elégedettség vizsgálata

Témavezető: dr. Elbert Gábor

 

JOOLA

Bódi Mónika

Pécs – rekreációszervezés és egészségfejlesztés BSc – egészségfejlesztés III. évfolyam, levelező munkarend

A valóságshow-k hatása a fiatalok egészségmagatartására

Témavezető: dr. Tigyiné dr. Pusztafalvi Henriette

 

X. Sürgősségi ellátás szekció

3. helyezett

Kanyuk Zsófia

Pécs – ápolás és betegellátás BSc – mentőtiszt IV. évfolyam, nappali munkarend

PULMONÁLIS EMBOLIZÁCIÓ – DIAGNÓZIS, TERÁPIA, BETEGÚT A PREHOSPITÁLIS ÉS INTRAHOSPITÁLIS ELLÁTÁSBAN

Témavezető: Pandur Attila András

 

2. helyezett

Jäkl Ildikó

Pécs – ápolás és betegellátás BSc – mentőtiszt IV. évfolyam, nappali munkarend

A Baranya megyei általános iskolákban dolgozó pedagógusok elsősegély-nyújtási ismeretei és készségei

Témavezető: dr. Deutsch Krisztina

 

1. helyezett

Márton Rajmund

Pécs – ápolás és betegellátás BSc – mentőtiszt IV. évfolyam, nappali munkarend

A mentődolgozók egészségi állapotának összehasonlítása a társszerveknél dolgozókkal

Témavezető: Pandur Attila András

 

HÖK különdíj:

Börcsök Zsolt

Szombathely – ápolás és betegellátás BSc – mentőtiszt IV. évfolyam, levelező munkarend

A MENTŐDOLGOZÓK EGÉSZSÉGI ÁLLAPOTÁNAK ÖSSZEHASONLÍTÁSA A TÁRSSZERVEKNÉL DOLGOZÓKKAL

Témavezető: prof. dr. Betlehem József

 

Elismerések:

MESZK BARANYA MEGYE

Kern Krisztián Zsolt

Pécs – ápolás és betegellátás BSc – mentőtiszt IV. évfolyam, nappali munkarend

A stroke értékelésének hatékonysága a sürgősségi ellátásban (prehospitális vs. intrahospitális)

Témavezető: Schiszler Bence

 

VASI ENERGIE KFT. SPORT 36

Duschanek-Darázs Viktória

Szombathely – ápolás és betegellátás BSc – mentőtiszt III. évfolyam, levelező munkarend

A hirtelen egészségkárosodással kapcsolatos ismeretek laikusok körében

Témavezető: prof. dr. Betlehem József

 

ZALAEGERSZEGI TERMÁLFÜRDŐ

Demény Donát

Szombathely – ápolás és betegellátás BSc – mentőtiszt IV. évfolyam, levelező munkarend

A HASI FÁJDALOM DIFFERENCIÁLDIAGNOSZTIKAI JELENTŐSÉGE

Témavezető: Köcse Tamás

 

XI. Egészségtudományi szekció - Védőnő és prevenciós alszekció

3. helyezett

Csigó Luca

Szombathely – egészségügyi gondozás és prevenció BSc – védőnő IV. évfolyam, nappali munkarend

AZ ÉSZLELT SZÜLŐI KOMPETENCIÁT MEGHATÁROZÓ FAKTOROK – KÜLÖNÖS TEKINTETTEL A KOHERENCIA-ÉRZETRE

Témavezető: Karácsony Ilona Hajnalka

 

2. helyezett

Theisz Flóra

Kaposvár – egészségügyi gondozás és prevenció BSc – védőnő IV. évfolyam, nappali munkarend

Védőnői méhnyakszűréssel kapcsolatos ismeretek és attitűdök

Témavezető: Harjánné dr. Brantmüller Éva

 

1. helyezett

Balogh Réka

Kaposvár – egészségügyi gondozás és prevenció BSc – védőnő IV. évfolyam, nappali munkarend

Az örökbefogadottak felnőttkori elégedettségi vizsgálata

Témavezető: Harjánné dr. Brantmüller Éva

 

HÖK különdíj:

Láng Nikolett

Szombathely – egészségügyi gondozás és prevenció BSc – védőnő IV. évfolyam, nappali munkarend

Autizmussal kapcsolatos ismeretek védőnők és védőnő hallgatók körében.

Témavezető: Pachner Orsolya

 

Elismerés:

MAGYAR VÉDŐNŐK EGYESÜLETE

Tüttő Ágnes

Szombathely – egészségügyi gondozás és prevenció BSc – védőnő III. évfolyam, nappali munkarend

A gestatiós diabetes mellitus szövődményeinek kockázata és hatása a szülés kimenetelére

Témavezetők: dr. Salamonné dr. Toldy Erzsébet, dr. Tarszabó Róbert, Reményiné Katona Klára

 

LIBRI SZOMBATHELY KÖNYVESBOLT

Tiffán Annamaria

Kaposvár – egészségügyi gondozás és prevenció BSc – védőnő IV. évfolyam, nappali munkarend

A válás okai, következményei – a gyermekkori minta hatása a felnőttkorra

Témavezető: Harjánné dr. Brantmüller Éva

 

Y’S MEN KLUB EGYESÜLET

Vörös Klementina

Kaposvár –egészségügyi gondozás és prevenció BSc – védőnő IV. évfolyam, nappali munkarend

Gyermekkori bántalmazás – vizsgálat a felsőoktatás hallgatóinak körében

Témavezető: Harjánné dr. Brantmüller Éva

 

XII. Diagnosztikai képalkotás alapjai szekció

3. helyezett

Guzicki Cordula Azucséna

Kaposvár – orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus BSc – képalkotó diagnosztikai analitika III. évfolyam, nappali munkarend

Prostata céltérfogatok beállítási margójának meghatározása lágyszöveti és csont alapú CBCT regisztráció alapján

Témavezető: dr. Kovács Péter

 

2. helyezett

Schvarcz Kitti

Kaposvár – orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus BSc – képalkotó diagnosztikai analitika IV. évfolyam, nappali munkarend

INTENZITÁS MODULÁLT ÍVTERÁPIÁS BESUGÁRZÁSI TERVEK 2D ÉS 3D MÉRŐESZKÖZÖKKEL VÉGZETT PÁCIENS VERIFIKÁCIÓS EREDMÉNYEINEK ÖSSZEHASONLÍTÁSA

Témavezető: dr. Kovács Péter

 

1. helyezett

Tóth Anett Enikő

Kaposvár – orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus BSc – képalkotó diagnosztikai analitika IV. évfolyam, nappali munkarend

A dóziscsökkentés lehetőségei CT képalkotás során iteratív képrekonstrukció és automatikus dózis moduláció alkalmazásával

Témavezető: dr. Bajzik Gábor

 

HÖK különdíj:

Kamu Szabolcs

Kaposvár – orvosi diagnosztikai analitikus BSc – radiográfia III. évfolyam, nappali munkarend

Kis- és közepes energiájú IMAT besugárzási tervek dozimetriai összehasonlítása és a szórt neutron dózisterhelés meghatározása prosztata daganatos betegeknél

Témavezető: dr. Kovács Péter

 

Elismerések:

LITTER ÉS BÍRÓ ÜGYVÉDI IRODA ÉS TARR KFT.

Szita Evelin

Kaposvár – orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus BSc – képalkotó diagnosztikai analitika IV. évfolyam, nappali munkarend

2D-2D és 3D képalkotás pontosságának összehasonlítása fej-nyaki daganatos betegek online IGRT sugárkezelése esetén

Témavezető: dr. Kovács Péter

 

LIBRI SZOMBATHELY KÖNYVESBOLT

Vadas Anikó

Kaposvár – orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus BSc – képalkotó diagnosztikai analitika III. évfolyam, nappali munkarend

ACUROS XB ÉS AAA DÓZISSZÁMÍTÁSI ALGORITMUSOK PONTOSSÁGÁNAK ÖSSZEHASONLÍTÁSA SZTEREOTAXIÁS TÜDŐBESUGÁRZÁS ESETÉN

Témavezető: dr. Kovács Péter

 

XIII. Diagnosztikai képalkotás klinikai alkalmazások szekció

3. helyezett

Buchert Sára Blanka

Kaposvár – orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus BSc – képalkotó diagnosztikai analitika III. évfolyam, nappali munkarend

Fej-nyak régió rizikószervein végzett atlasz alapú és manuális kontúrozás összehasonlítása

Témavezető: dr. Lakosi Ferenc

 

2. helyezett

Major Danka

Kaposvár – orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus BSc – képalkotó diagnosztikai analitika IV. évfolyam, nappali munkarend

Atlasz alapú automatikus kontúrozási metódusok összehasonlítása a sugárterápiában: Single vs. Multi-atlasz

Témavezető: dr. Lakosi Ferenc

 

1. helyezett

Ambrus Klára Krisztina – Kedves András Gyula

Kaposvár – orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus BSc – képalkotó diagnosztikai analitika IV. évfolyam, nappali munkarend

Modern multimodális képalkotás a fej-nyak tumorok diagnosztikájában

Témavezető: dr. Tóth Zoltán

 

HÖK különdíj:

Balogh Melinda – Mazaga Zsófia

Kaposvár – orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus BSc – képalkotó diagnosztikai analitika III. évfolyam, nappali munkarend

A 18F FDG PET/CT vizsgálatok során észlelt halmozódások szövettani eredményei a gasztrointesztinális rendszerben haematológiai betegségcsoportok körében

Témavezető: Sipos Dávid

 

Elismerések:

DR. KOVÁCS PÉTER ADJUNKTUS

Mazaga Zsófia

Kaposvár – orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus BSc – képalkotó diagnosztikai analitika III. évfolyam, nappali munkarend

18 F-FDG PET/CT képalkotás során észlelt halmozódás eredménye szövettannal alátámasztva a colorectalis régióban

Témavezető: Sipos Dávid

 

XIV. Dietetika és táplálkozástudományi szekció

3. helyezett

Bálint Zsófia Rita

Pécs – ápolás és betegellátás BSc – dietetikus IV. évfolyam, nappali munkarend

AZ IZOMDISZMORFIA ÉS ÉTKEZÉSI ZAVAROK MEGJELENÉSÉNEK GYAKORISÁGA ÉS A TÁPLÁLKOZÁS VIZSGÁLATA KONDICIONÁLÓ EDZÉST FOLYTATÓ TESTÉPÍTŐK KÖRÉBEN

Témavezető: Ungár Tamás Lászlóné dr. Polyák Éva

 

2. helyezett

Csipak Hermina

Pécs – ápolás és betegellátás BSc – dietetikus IV. évfolyam, nappali munkarend

Édesítőszer fogyasztásának hatása egyetemi hallgatóknál

Témavezető: Ungár Tamás Lászlóné dr. Polyák Éva

 

1. helyezett

Vereczkei Zsófia

Pécs – ápolás és betegellátás BSc – dietetikus IV. évfolyam, nappali munkarend

A korai posztoperatív enterális táplálás megvalósulásának gyakorlata colorectalis daganatos betegeknél

Témavezető: Szekeresné dr. Szabó Szilvia

 

HÖK különdíj:

Molnár Viktória

Pécs – ápolás és betegellátás BSc – dietetikus IV. évfolyam, nappali munkarend

HIDRATÁCIÓ KÜLÖNBÖZŐ BETEGSÉGEKBEN ÉS KORCSOPORTOKBAN: A FELNŐTT LAKOSSÁG FOLYADÉKFOGYASZTÁSI SZOKÁSAI

Témavezető: Breitenbach Zita

 

Elismerések:

MESZK BARANYA MEGYE

Vandlik Kitti

Pécs – ápolás és betegellátás BSc – dietetikus IV. évfolyam, nappali munkarend

VENDÉGLÁTÁSBAN DOLGOZÓK EGÉSZSÉGMAGATARTÁSÁNAK ÉS TESTÖSSZETÉTELÉNEK VIZSGÁLATA

Témavezető: Szabó Zoltán

 

M PROFOOD ZRT.

Rosta Melinda

Pécs – ápolás és betegellátás BSc – dietetikus IV. évfolyam, nappali munkarend

Egészséges ételfüggőség előfordulása testnevelés szakos hallgatók körében

Témavezető: Ungár Tamás Lászlóné dr. Polyák Éva

 

M PROFOOD ZRT.

Krizsán Nikolett

Pécs – ápolás és betegellátás BSc – dietetikus IV. évfolyam, nappali munkarend

VÍZILABDÁSOK TÁPLÁLKOZÁSI SZOKÁSAINAK FELMÉRÉSE FELKÉSZÜLÉSI ÉS VERSENYIDŐSZAKBAN

Témavezető: Gubicskóné dr. Kisbenedek Andrea

 

JOOLA

Bosnyák Odett

Pécs – ápolás és betegellátás BSc – dietetikus IV. évfolyam, nappali munkarend

A táplálkozással kapcsolatos rizikófaktorok és védő tényezők szerepe a vastag-és végbélrák kialakulásában

Témavezető: Szabó Zoltán