SPORT, ETIKA ÉS SPIRITUALITÁS KONFERENCIA A PTE EGÉSZSÉGTUDOMÁNYI KAR ÉS A PÉCSI PÜSPÖKI HITTUDOMÁNYI FŐISKOLA KÖZÖS SZERVEZÉSÉBEN

2024. OKTÓBER 22.
13:00

A 2024. október 22-én 13 órától a PTE ETK kari tanácstermében kerül megrendezésre a sports és a spiritulitás kapcsolatát bemutató konferencia, mely a PTE Egészségtudományi Kar és a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola közös szervezésében kerül megrendezésre. A konferencián Magyarországról, az Egyesült Államokból és Lengyelországból érkező előadók, köztük sportolók és lelkipásztorok beszélnek arról, hogy hol mely pontokon találkozhat a sport és a spiritualitás, legyen szó labdarúgásról, hegymászásról, úszásról, vagy amerikai futballról. A konferencián magyar, angol és német nyelven hangzanak el az előadások, melyekhez magyar nyelvű PPT-t biztosítunk.

A konferencián felszólal:

Kovács Gusztáv, PPHF rektor

Ács Pongrác, PTE ETK dékán

Zubor Attila, világbajnok bronzérmes magyar úszó

Pisont István, válogatott labdarúgó és edző

Gera Zoltán, válogatott magyar labdarúgó

Bill Murphy, a Xavier Egyetem atlétika csapatának lelkésze

Jerzy Kostorz, római katolikus pap, a Lengyel Labdarúgó Szövetség Etikai Bizottságának a tagja

Piotr Morciniec, egyetemi tanár, hegymászó

A konferenciára az alábbi felületen lehet regisztrálni:

www.etk.pte.hu/sportethicsconference

A szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak!