• Egy hónapos frankfurti gyakorlat
    2019. MÁRCIUS 19.

A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar és a Magyar – Német Együttműködés az Egészségügyi Iskolai és Felsőoktatásért Közhasznú Alapítvány pályázatot hirdet ápoló-, gyógytornász-, mentőtiszt-, egészségügyi-, szervező-, dietetikus-, radiográfia szakos hallgatói számára.

• PTE Hangja válogató
    2019. MÁRCIUS 19.

Lezajlott a PTE Hangja Válogatója, amin 3 ETK-s hallgató is döntős lett!

• Siker a III. Védőnői Tudományos Diákköri Fórum és Találkozón
    2019. MÁRCIUS 18.

A III. Védőnői Tudományos Diákköri Fórum és Találkozón az I. helyezést a szombathelyi Őri Regina hallgatónk nyerte

"Az alvás mennyiségi és minőségi változásai tizenéves korban - okok és háttértényezők"

munkájával. Témavezetője: Karácsony Ilona

• Kitüntetés - Dr. Lampek Kinga
    2019. MÁRCIUS 18.

Áder János Magyarország Köztársasági Elnökének megbízásából Dr. Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára március 15-ei nemzeti ünnepünk alkalmából Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést adott át a Pesti Vigadóban, a haza érdekeinek előmozdításában és az egyetemes emberi értékek gyarapításában végzett tevékenysége elismeréseként dr. Lampek Kinga, karunk Egészségfejlesztési és Népegészségtani Tanszékének tanszékvezető főiskola tanára részére.

• SPORT ÖSZTÖNDÍJ LEHETŐSÉG
    2019. MÁRCIUS 14.

• Művész Péntek a PTE szervezésében
    2019. MÁRCIUS 14.

Egy péntek délután, egy program, melynek során megismerhetjük és kipróbálhatjuk a művészet sokszínűségét.

• Cserepka János Baptista Általános Iskola, Középiskola és Sportiskola névadó ünnepség
    2019. MÁRCIUS 13.

A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karának együttműködő partnere a Cserepka János Baptista Általános Iskola, Középiskola és Sportiskola 2019.március 7-én névadó ünnepség keretén belül vette fel Cserepka János baptista lelkész, misszionárius nevét.

• Tanulmányi úton a protonterápiás központban
    2019. MÁRCIUS 13.

A PTE ETK KKK Képalkotó Diagnosztikai Tanszék szervezésében tanulmányút került megvalósításra, közel 20 fő részvételével (hallgatók és oktatók közös programjaként) a Wiener Neustadt Medaustron GMBH. látogatása céljából, ami nemzetközi szinten is egyedülálló protonterápiás központként funkcionál.

• Siker az Európai Radiológiai Kongresszuson (European Congress of Radiology - ECR)
    2019. MÁRCIUS 11.

Kedves András a Kaposvári Képzési Központban végzett radiográfusként, jelenleg szakoktatóként dolgozik a Diagnosztikai Intézetnél.

A kutatási anyagát 2019. március 1-jén Bécsben adta elő.

• Víz világnapi egyetemi videó pályázat
    2019. MÁRCIUS 11.

A TETTYE FORRÁSHÁZ Zrt. és a Pécsi Tudományegyetem a Zöld Egyetem Program keretében videópályázatot hirdet a PTE hallgatói részére. A három legjobb alkotás pénzdíjazásban részesül. A pályázat célja a víz világnapjához kapcsolódóan ráirányítani a figyelmet a közműves ivóvíz- és szennyvízszolgáltatás városi életben betöltött, mára teljesen természetessé vált, nélkülözhetetlen szerepére.

• Az eltérő fejlődés tünetei és a mozgásterápiák jelentősége konferencia
    2019. MÁRCIUS 11.

2019. május 10-én Kecskeméten kerül megrendezésre utolsó alkalommal „Az eltérő fejlődés tünetei és a mozgásterápiák jelentősége” című konferencia.

• A Nemzetközi Nőnap alkalmából – a kar vezetősége nevében – szeretettel köszöntjük a Hölgyeket!
    2019. MÁRCIUS 8.

• PTE ETK sportsiker – Major Veronika gyógytornász hallgató
    2019. MÁRCIUS 6.

Még most is alig hiszi el Major Veronika, hogy világcsúccsal és aranyéremmel szerzett olimpiai kvótát – bár az újdelhi világkupaverseny sport- és légpisztolyos döntőjében is úgy érezte, bármire képes.

• II. ETK KARRIER PIZZA
    2019. MÁRCIUS 6.

Mi kell a sikerhez, hogyan építsük fel karrierünket, mitől leszünk boldogok és elégedettek a szakmánkban és azon túl?

• VÉRADÁS 2019. MÁRCIUS
    2019. MÁRCIUS 6.

Kedves Hallgatóink és Kollégáink!

A Magyar Vöröskereszt Baranya Megyei Szervezete véradást szervez a PTE Egészségtudományi Karon, melyre szeretettel várnak minden kedves véradót!

• Jótékonysági fotózás
    2019. MÁRCIUS 5.

Szombathelyi Képzési Központunk és a SZESZI közössége jótékonysági fotózáson vett részt. A befolyt összeggel a Déméter ház működését támogatták.

• PTE ETK XXV. TDK Konferencia Első felhívás
    2019. MÁRCIUS 1.

A TDK Konferencia időpontja:

2019. május 10-11. (péntek-szombat)

Helyszíne:

PTE ETK Zalaegerszegi Képzési Központ, 8900 Zalaegerszeg, Landorhegyi út 33.

Az absztraktok feltöltésének határideje:

2019. április 3. 24.00 óra

• EFISZ pályázat
    2019. MÁRCIUS 1.

Az EFISZ „Elektronikus Fizetési Megoldások” címmel – a pályázati kiírásban meghatározott témakörökben – ötletpályázatot hirdet a hazai felsőoktatási képzésben résztvevő hallgatók számára.

• Kézzelfogható segítség a szakdolgozatodhoz tréning
    2019. MÁRCIUS 1.

Irodalomkutatás technikái; Hogyan keressünk szakirodalmat; A hazai és a nemzetközi adatbázisokban való eligazodás; Könyvtárhasználat; Irodalomjegyzék

• ETK ARCA FOTÓZÁS
    2019. FEBRUÁR 28.

Kipróbálnád magad egy igazi profi fotózáson?

Szeretnél a kari kiadványokban szerepelni?

Szeretnél a kart népszerűsítő kampányok reklám arca lenni?

Jelentkezz!!