Egészségügyi menedzser mesterképzési oklevelek átadása Székelyudvarhelyen: az első diplomaosztó Erdélyben

2024. JÚNIUS 21. Hírek Kari hírek

A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar Egészségbiztosítási Intézete 2022-ben indította el a magyar nyelvű egészségügyi menedzser mesterképzést Erdélyben, Székelyudvarhelyen. A képzés célja az erdélyi egészségügyi intézmények vezetői utánpótlásának biztosítása. A képzés szervezése és lebonyolítása a Székelyudvarhelyi Egyetemi Központban (SZÉK) történik.

Az Egészségtudományi Kar történetében az első erdélyi diplomaosztó ünnepségre 2024. június 14-én a székelyudvarhelyi Művelődési Házban került sor. Az okleveleket Prof. Dr. Ács Pongrác dékán, Prof. Dr. Boncz Imre dékánhelyettes, szakvezető és Dr. Ilyés Ferenc, a SZÉK programigazgatója adta át a végzett hallgatóknak.

Szívből gratulálunk Székelyudvarhelyen elsőként végzett hallgatóinknak.