Először végeztek a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karán szakedző szakos hallgatók!

2024. JÚNIUS 7. Hírek Kari hírek

Örömmel jelentjük be, hogy először végeztek a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karán szakedző szakos mesterképzésben résztvevő hallgatók. A labdarúgás, kosárlabda, kézilabda, vízilabda, asztalitenisz és judo sportágakban szereztek magas szintű ismereteket és gyakorlati tapasztalatokat. Ezzel a magyar akadémiai rendszerben elérhető legmagasabb edzői képesítést kapták meg.

Az okleveles szakedzők bár a sporttevékenység űzésének bármely területén elhelyezkedhetnek edzőként, legjellemzőbben a versenysport és élsport területén nyújtanak kimagasló munkát. A képzés során megszerzett ismeretek és tapasztalatok révén feltehetően a hazai és nemzetközi versenysport bázisát fogják jelenteni a jövőben.

A hallgatók olyan elismert szakemberek előtt vizsgáztak, akik a tudomány és a versenysport területén is kimagasló példát mutatnak. A vizsgabizottság tagjai:

Prof.dr. Ács Pongrác (dékán, egyetemi tanár, asztalitenisz szakedző)

Dr. habil. Rátgéber László (egyetemi docens, kosárlabda mesteredző)

Dr. habil. Paár Dávid (egyetemi docens, asztalitenisz szakedző)

Dr. Filó Csilla (egyetemi docens, kézilabda szakedző)

Danyi Gábor (kézilabda mesteredző)

Dr. habil. Morvay-Sey Kata (egyetemi docens, karate szakedző)

Braun Ákos (judo okleveles szakedző, női szövetségi kapitány)

Dr. habil.Győri Ferenc (egyetemi docens)

Dr. habil. Elbert Gábor (egyetemi docens, labdarúgás szakedző)

Aczél Zoltán  (UEFA Pro Licence, labdarúgó edző)

Dr. Soós Imre (adjunktus, labdarúgás szakedző, UEFA Pro licences edző)

Lukács Gergely (vízilabda edző, a felnőtt vízilabda-válogatott másodedzője)

Szívből gratulálunk végzett hallgatóinknak, és sok sikert kívánunk nekik további pályafutásukhoz!