Erasmus+ IDEAL project

2022. SZEPTEMBER 23. Hírek Kari hírek

In the frame of our newly launched Erasmus+ IDEAL (2021-2-AT01-KA220-VET-000049281) project, which aims to bridge the gap between recognized language skill deficits of the healthcare sector and current training methods, the University of Pécs is about to start shooting short language learning videos between patients and nurses. They will be 2-5 minute long learning videos and will be used as part of an innovative online language learning approach. The ten conversations cover real-life situations and themes such as medication, introduction of hospital departments, informing the patients about preoperative issues, foot care advice for diabetics, etc. The videos, as well as an interactive glossary will be available free of charge in German,  Slovakian and Hungarian after the project ends in 2024.

Az idén májusban indult Erasmus+ IDEAL (2021-2-AT01-KA220-VET-000049281) projekt keretében, -amely célja, hogy áthidalja a szakadékot a felismert nyelvi hiányosságok és a jelenlegi szakképzési, oktatási módszerek között az egészségügyi szektorban -, a Pécsi Tudományegyetem hamarosan megkezdi a betegek és ápolók között zajló rövid nyelvtanulási videók forgatását. Ezek 2-5 perces oktatóvideók lesznek, és egy innovatív online nyelvtanulási módszer részeként kerülnek felhasználásra. A tíz szituáció valós helyzeteket és témákat ölel fel, úgy mint a gyógyszeradagolás, a kórházi osztályok bemutatása, a betegeknek feltett kérdések és tájékoztatás a műtét előtt, a cukorbetegek lábápolási tanácsai stb. A videók, valamint egy interaktív szószedet ingyenesen elérhető lesz német, szlovák és magyar nyelveken a projekt 2024-es befejezése után.