IDEAL - INNOVATÍV DIGITÁLIS NYELVTANULÁS AZ EGÉSZSÉGÜGYI SZEKTORBAN DOLGOZÓK SZÁMÁRA - 5. VIDEÓ

2023. NOVERMBER 20. Hírek Kari hírek

Az 5. videótémánkkal jelentkezünk a 10 témából, mely az „Innovatív digitális nyelvtanulás az egészségügyi szektorban dolgozók számára” (2021-2-AT01-KA220-VET-000049281) című Erasmus projekt keretében készült a németül tanuló egészségügyi dolgozók, hallgatók részére.

Az ötödik videóban a műtéti előkészítés során lezajló párbeszédre fókuszálunk. A párbeszéd a műtét előtti estén zajlik. Az ápoló érdeklődik a betegtől, hogy átolvasta-e a betegtájékoztatót (felvilágosítást), ezzel kapcsolatban van e további kérdése. Az ápoló ezután a főbb reggeli teendőkre tér ki, mint gyógyszer bevétel, vitális paraméterek mérése, EKG készítés, vércukormérés és infúzió bekötés. Emellett szó esik a műtét időpontjáról, tartalmáról, valamint a műtétet követő elhelyezésről is. A videó szintje: Level A2, hossza: 5.07 perc.

We are continuing with our 5th video theme, which was developed in the frame of the Erasmus+ IDEAL (2021-2-AT01-KA220-VET-000049281) project for health professionals wishing to improve their German.

In the fifth video, a dialogue about preparing for a surgery can be heard, happening the night before. The nurse asks the patient if she has read the patient leaflet and whether she has any questions. The nurse then mentions the morning tasks, such as medication intake, measuring vital signs, performing an ECG, blood glucose testing and cannulation. It also covers the exact time and the process of the surgery and post-operative placement.

CEFR level: A2 Length: 5:07 minutes