Michalicza-ösztöndíj

2021. OKTÓBER 01. Hírek Kari hírek

Az Országos Kórházi Főigazgatóság nyílt pályázatot hirdet az ápolás mesterképzési szakos hallgatók Michalicza-ösztöndíjára

Az ösztöndíj célja a felsőfokú végzettséggel rendelkező ápolók és mentőtisztek támogatása a mesterfokozat és okleveles ápoló, illetve okleveles kiterjesztett hatáskörű ápoló szakképzettség megszerzésében, elősegítve ezzel a magasan képzett, hivatástudattal és megfelelő gyakorlati tapasztalattal rendelkező, egyetemi végzettségű ápolók utánpótlásának biztosítását, továbbá motiválva őket a hivatásuk szerinti tartós elhelyezkedésre.

Az ösztöndíjra pályázhat az a személy, aki a pályázat benyújtásának időpontjában hazai felsőoktatási intézményben magyar nyelvű ápolás mesterképzési, illetve kiterjesztett hatáskörű ápoló mesterképzési szakon tanulmányokat folytat.

Pályázat benyújtásához szükséges dokumentumok:

• hiánytalanul elektronikus úton kitöltött Pályázati Adatlap,
  • hallgatói jogviszony igazolás,
  • adatkezelési nyilatkozat,
  • amennyiben a pályázó vállalja a hiányterületen történő egészségügyi tevékenység végzését, úgy a pályázó nyilatkozata a hiányszakmás szakterület választásáról,
  • munkáltatói igazolás,
  • munkáltatói támogatói nyilatkozat (nem kötelező eleme a pályázat benyújtásának),
  • oklevél másolata

A pályázatot 2021. szeptember 30-tól lehet benyújtani a fenti pontban felsorolt mellékletekkel elektronikus úton (https://michalicza.okfo.gov.hu) és papír alapon is 2021. október 15-ig. A határidő elmulasztását követően érkező pályázatok elfogadására, a késedelem igazolására, vagy méltányossági eljárás lefolytatására nincs mód.

Az ösztöndíj összege az ösztöndíj odaítélésének félévében 640 000 Ft/félév, az ezt követő tanulmányi félévekben a hallgató tanulmányi eredményétől függően 320 000 – 640 000 Ft/félév közötti összeg.