Nagy sikerrel zárult a XVII. NKE Konferencia

2024. SZEPTEMBER 12. Hírek Kari hírek

2024. augusztus 28-30. között került megrendezésre a Népegészségügyi Képző- és Kutatóhelyek Országos Egyesületének XVII. Konferenciája (XVII. NKE Konferencia) a Magtár Látogatóközpontban, a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar és Orvostudományi Kar szervezésében.

A konferencia mottója: Népegészségügyi és egészségügyi szakemberek szerepe a lakosság egészségi állapotának alakulásában

A Konferencia megnyitóján köszöntőt mondott Miseta Attila, a Pécsi Tudományegyetem rektora, Müller Cecília, a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ országos tisztifőorvosa, Nyitrai Miklós, Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar dékánja, Ács Pongrác, a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar dékánja, valamint Vokó Zoltán, a Népegészségügyi Képző- és Kutatóhelyek Országos Egyesületének elnöke.

A Konferencián plenáris előadást tartott Baticz Orsolya, a Belügyminisztérium Népegészségügyi Főosztályának vezetője, Takács Péter egészségügyi államtitkár képviseletében, Páldy Anna, a Magyar Higiénikusok Társaságának elnöke, Ádány Róza, professor emerita, a Debreceni Egyetem, Általános Orvostudományi Kar, Népegészség- és Járványtani Intézet kutatóprofesszora, valamint Boncz Imre, egyetemi tanár, a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar, Egészségbiztosítási Intézet vezetője.

A háromnapos rendezvény mintegy 130 fő részvételével zajlott, mely a korábbi évek tekintetében kiemelkedőnek mondható. A konferencia 6 szóbeli előadás szekciójában és 2 angol nyelvű poszter szekciójában mindösszesen 56 szóbeli előadás és 29 poszter előadás hangzott el a népegészségügy különböző területeit érintő témakörökben.

Az előadások absztraktjai megjelentek a Népegészségügy folyóirat ezévi 2. számában, amely elérhető az NKE honlapján.

A korábbi évek hagyományai szerint az angol nyelvű poszter szekció legjobb három előadása díjazásra került.

1.     helyezés: Túri Gergő (Semmelweis Egyetem,Epidemiológiai és Surveillance Központ): Influenza vaccine effectiveness in the 2023/2024 respiratory season in Hungary

2.     helyezés: Emmanuel Effah (Debreceni Egyetem, Általános Orvostudományi Kar): Built environmental characteristics, physical activity in neighbourhoods of Accra, Ghana, Tisza Boglárka Bernadett (Pécsi Tudományegyetem, Egészségtudományi Kar): Genotoxicological effects of fungicides used on citrus peels

3.     helyezés: Erdősi Petra (Pécsi Tudományegyetem, Egészségtudományi Kar): Health-related quality of life measured by the EQ-5D-5L in patients with spinal cord injury

Ezúton is sok szeretettel gratulálunk a díjazottaknak!

A konferenciával kapcsolatban olvassák el az UnivPécs cikkét is, mely az alábbi linkre kattintva elérhető.