PÓTFELVÉTELI 2022

2022. JÚLIUS 27. Hírek Kari hírek

A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar pótfelvételi jelentkezést hirdet meg alapképzési és mesterképzési szakok esetén önköltséges finanszírozási formára, azok részére, akik a 2022-es felvételi eljárásban nem vettek részt, illetve akik a 2022. évi általános felvételi eljárás során nem nyertek felvételt egyetlen felsőoktatási intézménybe sem. A jelentkező a pótfelvételi eljárás során csak egy felsőoktatási intézmény egy képzésére adhat be jelentkezési kérelmet.

PTE ETK pótfelvételi 2022

Legyél még idén egyetemista, a #ETKcsalád tagja!

A 2022. ÉVI PÓTFELVÉTELI ELJÁRÁSBAN MEGHIRDETETT KÉPZÉSEK

ALAPKÉPZÉSBEN és FELSŐOKTATÁSI SZAKKÉPZÉSBEN meghirdetett szakok megtekintéséhez kérem kattintson ide!

MESTERKÉPZÉSBEN meghirdetett szakok megtekintéséhez kérem kattintson ide!

Felvételi elbeszélgetések

A Karon a felvételi elbeszélgetéseket infokommunikációs eszközök segítségével (TEAMS rendszeren keresztül lefolytatott beszélgetés keretei között) bonyolítják le a megadott témakörökből.

Amennyiben részt kíván venni a felvételi elbeszélgetésen, úgy részvételi szándékát 2022. augusztus 5-én 9 óráig jelezze a felveteli@etk.pte.hu email címen, megadva nevét, születési időpontját, az email címét és a választott szakot.

A felvételi elbeszélgetés adott napon belüli pontos kezdetéről ezt követően értesíti a Kar elektronikus úton, a felvételi eljárás során megadott e-mail címén.

Felvételi elbeszélgetések időpontjai

alkalmassági vizsga

2022. augusztus 16. 10:00 óra

Stadion utcai Sportcsarnok,   Stadion utca 2. 7633 Pécs

A vizsgadíjak megtekintéséhez kérem kattintson ide!

rekreáció és életmód alapképzési szak motoros alkalmassági vizsgájához kapcsolódó információk megtekintéséhez kérem kattintson ide.

A felvételi elbeszélgetés (szóbeli) tárgyköreiről a kar honlapján (http://felvetelizoknek.etk.pte.hu/) lehet tájékozódni.

A konzultációs napok pontos dátumát a levelező munkarendű képzésekre vonatkozóan a Kar félévkezdéskor teszi közzé.

Azon jelentkezőknek, akik valamely mesterképzési szakra nem teljes kreditértékkel beszámítható oklevéllel jelentkeznek, előzetes kreditelismerési kérelmet kell benyújtaniuk a Karhoz. Az űrlap a http://felvetelizoknek.etk.pte.hu/Nyomtatványok/Előzetes kreditelismerési kérelem menüpontjában elérhető. A kérelmeket a Kreditátviteli Bizottság folyamatosan fogadja, a benyújtás végső határideje 2022. augusztus 5. http://felvetelizoknek.etk.pte.hu/felvi2022kredit.html

Tanulmányi pontok számítása az oklevélen vagy az oklevélmellékletben feltüntetett oklevél minősítése alapján történik.

Pontszámítás: egészségügyi menedzser (levelező képzések), fizioterápia (Pécs) (levelező képzések), fizioterápia (Zalaegerszeg) (levelező képzések), humánkineziológia (levelező képzések), kiterjesztett hatáskörű ápoló (nappali képzések), klinikai laboratóriumi kutató (levelező képzések), komplex rehabilitáció (Pécs) (levelező képzések), komplex rehabilitáció (Szombathely) (levelező képzések), népegészségügyi (levelező képzések), sportmenedzser (Pécs) (levelező képzések), szakedző (levelező képzések), szakvédőnő (Szombathely) (levelező képzések), táplálkozástudományi (levelező képzések) Felvételi pontok:

- felvételi elbeszélgetés: 45 pont
- oklevél minősítése alapján: 45 pont
vagy
- oklevél minősítés duplázása: 90 pont
vagy
- felvételi elbeszélgetés duplázása: 90 pont
egészségügyi menedzser (levelező képzések), fizioterápia (Pécs) (levelező képzések), fizioterápia (Zalaegerszeg) (levelező képzések), kiterjesztett hatáskörű ápoló (nappali képzések), klinikai laboratóriumi kutató (levelező képzések), komplex rehabilitáció (Pécs) (levelező képzések), komplex rehabilitáció (Szombathely) (levelező képzések), népegészségügyi (levelező képzések), szakvédőnő (Szombathely) (levelező képzések), táplálkozástudományi (levelező képzések)

Többletpontok minden szak esetében: maximum 10 többletpont adható.
- Esélyegyenlőségi maximális pont: 6 pont
- fogyatékosság: 2 pont
- gyermekgondozás: 2 pont
- hátrányos helyzet: 2 pont
- 1. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 2 pont
- 1. nyelvvizsga / szakmai felsőfokú (C1) komplex: 4 pont
- 1. nyelvvizsga / szakmai középfokú (B2) komplex: 2 pont
- 2. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 4 pont
- 2. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 2 pont
- 2. nyelvvizsga / szakmai felsőfokú (C1) komplex: 6 pont
- 2. nyelvvizsga / szakmai középfokú (B2) komplex: 4 pont
- 3. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 4 pont
- 3. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 2 pont
- 3. nyelvvizsga / szakmai felsőfokú (C1) komplex: 6 pont
- 3. nyelvvizsga / szakmai középfokú (B2) komplex: 4 pont
- intézményi TDK 1-3. hely: 5 pont
- kiemelkedő szakmai teljesítmény: 5 pont
- OTDK 1-3. hely: 5 pont
humánkineziológia (levelező képzések), sportmenedzser (Pécs) (levelező képzések), szakedző (levelező képzések)

Többletpontok minden szak esetében: maximum 10 többletpont adható.
- Esélyegyenlőségi maximális pont: 6 pont
- fogyatékosság: 2 pont
- gyermekgondozás: 2 pont
- hátrányos helyzet: 2 pont
- 1. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 2 pont
- 1. nyelvvizsga / szakmai felsőfokú (C1) komplex: 4 pont
- 1. nyelvvizsga / szakmai középfokú (B2) komplex: 2 pont
- 2. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 4 pont
- 2. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 2 pont
- 2. nyelvvizsga / szakmai felsőfokú (C1) komplex: 6 pont
- 2. nyelvvizsga / szakmai középfokú (B2) komplex: 4 pont
- 3. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 4 pont
- 3. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 2 pont
- 3. nyelvvizsga / szakmai felsőfokú (C1) komplex: 6 pont
- 3. nyelvvizsga / szakmai középfokú (B2) komplex: 4 pont
- intézményi TDK 1-3. hely: 5 pont
- kiemelkedő szakmai teljesítmény: 5 pont
- OTDK 1-3. hely: 5 pont
- sporteredmény: 5 pont

Figyelem! A közzétett adatok tájékoztató jellegűek! A meghirdetett szakok, felvételi eljárás és minden a felvételi eljárással kapcsolatos részletes információ a felvi.hu oldalon tekinthető meg!