Digitális tananyag fejlesztés az Erasmus+ projekt keretében

2021. MÁRCIUS 30. Hírek Pályázatok

2020 áprilisában Erasmus+ stratégia partnerségek keretében a Pécsi Tudományegyetem pályázatot nyújtott be a II. János Pál Pápa Egyetem (Lengyelország, Biala Podlaska) vezetésével és a szerbiai Újvidéki Egyetemmel konzorciumban.  A projekt pozitív elbírálásban részesült, így 2020. szeptemberétől három éven (2020.09.01-2023.08.31) keresztül a PTE Egészségtudományi Karának Fizioterápiás és Sporttudományi Intézete partnerként vesz részt a „Development of the Master level of Sports Management with special emphasis on the field of Sports Economics” – MOSMEN elnevezésű, 265 903 EUR összköltségvetésű projekt megvalósításában dr Paár Dávid szakmai vezetésével.

A projekt fő célja e-learning tananyagok kidolgozása sportmenedzsment területén a Moodle e- platform keretrendszerében. A pályázat során mindhárom egyetem 2-2 tantárgy kidolgozását vállalta, így a 6 tantárgy egy e-learning tananyag csomagot fog tartalmazni egy internetes platformon. A projekt eredményeként kifejlesztett anyagok ingyenesen elérhetőek lesznek minden érdeklődő számára, mely nagy mértékben hozzájárul a jelen pandémiás helyzetben előtérbe került digitális oktatás fejlesztéséhez.

A projektindító megbeszélésre 2020. szeptemberében került sor, azóta több online egyeztetés formájában pontosításra került a tananyag felépítése és kivitelezésének formája, jelenleg a szakmai megvalósítás keretében a partnerek által vállalt leckék/tanagyagok elkészítése folyamatban van.

A jelen projekt keretében kifejlesztett tantárgyak kezdetben a választható tantárgyak közé fognak tartozni az egyes egyetemeken mindhárom nyelven, illetve angolul is. A későbbi tervek szerint majd egy újabb ERASMUS Stratégiai Partnerségek pályázat kerül beadásra, ahol további 6 tantárgy kerül digitalizálásra. Nyertes projekt esetén így a második pályázat végére egy 12 tantárgyból álló e-learning tananyag fog rendelkezésre állni, amely elégséges lehet egy MSc kurzus megindítására (angol) nyelven is.