• Demonstrátori Ösztöndíj pályázat eredménye
    2018. SZEPTEMBER 18.

A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar 2018/2019 tanévre kiírt Demonstrátori Ösztöndíj pályázat nyerteseinek névsora az alábbiakban olvasható.

• MESZK szakmai területi verseny Szombathelyen
    2018. SZEPTEMBER 17.

Immár harmadik éve a PTE ETK Szombathelyi Képzési Központ ad otthont a MESZK területi szakmai versenyének.

• Kinyit a PTE ETK Pécsi Könyvtára
    2018. SZEPTEMBER 14.

Kedves Hallgatóink!

A jövő héten hétfőn (szeptember 17.) kinyit a PTE ETK Pécsi Könyvtára.

• Kutatók Éjszakája 2018
    2018. SZEPTEMBER 12.

A Kutatók Éjszakája program az Európai Unió Bizottsága által kezdeményezett eseménysorozat a társadalom minden tagjának bemutatja a kutatás és fejlesztés fontosságát. Célja, hogy vonzóvá tegye a kutatói életpályát. A programokon korosztálytól függetlenül mindenki megismerkedhet az innovációs gondolkodás fontosságával.

• Pályázati felhívás a PTE Kriszbacher Ildikó Ösztöndíjra 2018
    2018. SZEPTEMBER 11.

A PTE idén is meghirdeti tehetséges, szakterületükön legkiválóbb hallgatói számára a PTE Kriszbacher Ildikó Ösztöndíjat (KIÖ).

• PTE ETK-s pulóver rendelés
    2018. SZEPTEMBER 11.

Szinte el sem kezdődött a félév, de máris beszerezheted kedvenc ETK-s pulóveredet!

• XIII. Pécsi Sürgősségi Napok Konferencia részletes programja

• Szakmai elismerés
    2018. SZEPTEMBER 11.

A Magyar Laboratóriumi és Diagnosztikai Társaság 2018. augusztus 30. – szeptember 1. között Pécsett megtartott 59. Nagygyűlésén prof. dr. Toldy Erzsébet a Jendrassik Lóránd Emlékérmet vehette át.

• Az Osztrák-Magyar AKCIÓ Alapítvány PÁLYÁZATI FELHÍVÁSA a 2018. évre
    2018. SZEPTEMBER 11.

Az OMAA/AÖU Kuratóriuma pályázatot hirdet ausztriai és magyarországi tudományos kutatási és felsőoktatási területen folytatott együttműködések támogatására és ausztriai ösztöndíjas tartózkodásra.

• Campus Mundi – ösztöndíj rövid külföldi tanulmányúthoz
    2018. SZEPTEMBER 7.

A pályázat célja, hogy kiemelkedő képességű és tanulmányi teljesítményű hallgatók az itthoni tanulmányaikhoz szorosan kötődő rövid külföldi tanulmányúton vegyenek részt.

• Sportolási lehetőségek BŐVÍTVE!

Kedves Hallgatók!

Ahogy ígértük, összeszedtük a Pécsett található sportolási lehetőségeket! Egyetemen belüli, valamint külsős alternatívák is megtalálhatóak az alábbi listában. Jó válogatást, egészségetekre!

• Wing Tsun Kung Fu Campus Kredit

Fordan Tánccentrum - Pécs, Batthányi u. 9/a

• Családok éve fotópályázat
    2018. SZEPTEMBER 7.

A PTE munkatársai számára meghirdetett fotópályázatra a családdal kapcsolatos bármely témájú képet, melyet lencsevégre lehetett kapni, és korábbi pályázaton, kiállításon nem szerepelt, szeretettel várunk (max. 10 fotó/Beküldő).

• Az Egészségtudományi Szakkollégium felvételt hirdet
    2018. SZEPTEMBER 6.

Felvételizhet a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karán  legalább két lezárt félévvel rendelkező bármely évfolyamán tanuló nappali tagozatos vagy graduális képzésében résztvevő hallgató.

• In memoriam dr. Komáromy László
    2018. SZEPTEMBER 1.

Mély megrendüléssel tudatjuk, hogy életének 84. évében elhunyt dr. Komáromy László, a PTE Egészségtudományi Kar és az Általános Orvostudományi Kar emeritus főiskolai tanára.

• EJU- Sevillai Egyetem Safe Fall Konferencia 2018.08.18-19. Cádiz
    2018. AUGUSZTUS 23.

2018. augusztus 18-19 között Spanyolországban Cádizban vett részt az Egészségtudományi Kar Fizioterápiás és Sporttudományi Intézetének adjunktusa Dr. Morvay-Sey Kata az European Judo Union (EJU) és a Sevillai Egyetem szervezésében megrendezett „Safe Fall” konferencián és kutatásindító workshopon.

• A PTE indul a legtöbbet bicikliző egyetem címért
    2018. AUGUSZTUS 22.

Egyetemünk csatlakozott az Academic Bicycle Challange programhoz, melynek keretében szeptember 1. és 30. között részt vesz egy nemzetközi megmérettetésben. A program célja, hogy felhívja a figyelmet a kerékpáros közlekedésre és a környezettudatosságra.

• Konferencia felhívás - MedPÉCS2018
    2018. AUGUSZTUS 22.

• Pályázati felhívás a PTE ETK TDK Ösztöndíj elnyerésére
    2018. AUGUSZTUS 16.

A Pécsi Tudományegyetem Rektora pályázatot ír ki az EFOP-3.6.3-VEKOP-16-2017-00009 számú „Az orvos-, egészségtudományi és gyógyszerészképzés tudományos műhelyeinek fejlesztése” című projekt keretei között a PTE ETK TDK Ösztöndíj elnyerésére.

• Záróvizsga hirdetmény 2014 után kezdett hallgatóknak - 2018
    2018. AUGUSZTUS 16.