• Rendkívüli pályázati lehetőség
    2020. MÁRCIUS 31.

A Central European Initiative (CEI) rendkívüli pályázati felhívást tett közzé a COVID-19 járvány hatásainak célzott kezelésére, az egészségügy, oktatás és az MKKV-k  témakörében.

• Zöld egyetem – PÉNZDÍJAS pályázatok
    2020. MÁRCIUS 30.

• Kijárási korlátozás Kormány határozat 2020.03.27.
    2020. MÁRCIUS 27.

• Távoktatás egy napos szüneteltetése
    2020.03.25.

Tisztelt Hallgatók, Tisztelt Kollégák!

Ahogy azt Önök is tapasztalhatták, sikeresen megkezdtük a távoktatást a Teams rendszerben. Azt is észlelték jópáran, hogy a megfelelő adatszolgáltatás ellenére egyes hallgatók nem kerültek hozzárendelésre a kurzusokhoz. Mivel a hiba meghaladta a kézi javítás lehetőségeit, az Informatikai Igazgatóság központilag törekedett javítani a problémát.

• Ingyenes online szakirodalom
    2020. MÁRCIUS 23.

A koronavírus-járvány ideje alatt szabadon hozzáférhető nemzetközi szakirodalmi forrásokat tettek elérhetővé. A rendszeresen frissülő gyűjtemények a koronavírus-járvány idején szabadon hozzáférhető online szakirodalmi forrásokról itt érhető el:

• Koronavírus helyzet információs oldal
    2020. MÁRCIUS 20.

Tisztelt Munkatársaink, Hallgatóink! Kedves #ETKcsalád!

A koronavírus miatti veszélyhelyzethez történő alkalmazkodás érdekében karunk legtöbb munkatársa vonatkozásában 2020. március 17-étől március 27-éig terjedő időszakra home office munkavégzés elrendelésére került sor, a hallgatók 2020. március 12-étől pedig nem léphetnek be az egyetem épületeibe. Az intézkedés célja, hogy elősegíthessük a családok megbirkózását a koronavírus járvány terjedése általi kihívásokkal, valamint csökkentsük a munkatársaink és hallgatóink kontaminációjának veszélyét.

• Önkéntességi felhívások
    2020. MÁRCIUS 20.

Kedves Egyetemi Polgárok!

A Koronavírus terjedése az egészségügyi ellátó rendszerre és a szakdolgozókra komoly terhelést ró. Közös érdekünk, hogy összefogva segítsük a fertőzés terjedésének lassulását, az operatív törzs által tett javaslatokat betartsuk.

• Rangos elismerések a karon
    2020. MÁRCIUS 18.

Nemzeti ünnepünk, március 15-e alkalmából Áder János köztársasági elnök számos kitüntetést adományozott.

Magyar Érdemrend lovagkeresztjével tüntették ki Dr. Ács Pongrác Professzor Urat, a PTE PEAC elnökét.

• Utazó Nagykövet pályázat elhalasztása
    2020. MÁRCIUS 16.

• Koronavírus: a legfrissebb intézkedések és tudnivalók
    2020. MÁRCIUS 13.

Tisztelt Hallgatónk!

Tájékoztatom, hogy Magyarország Kormánya által 40/2020. (III. 11.) Korm. rendelettel kihirdetett veszélyhelyzetre való tekintettel, valamint figyelemmel a 41/2020. (III. 11.) Korm. rendelet 4. § b) pontjára a Pécsi Tudományegyetem rektora a 2019/2020-as tanév tavaszi félév ütemezésének módosításáról szóló 2/2020. számú rektori utasításában módosította a Pécsi Tudományegyetem valamennyi Karán, így az Egészségtudományi Karán is, a 2019/2020-as tanév tavaszi félév ütemezését, és 2020. március 16. és 2020. március 22. között tavaszi szünetet rendelt el.

• Teljes körű oktatási szünet
    2020. MÁRCIUS 11.

Tisztelt Hallgató!

Bizonyára értesült arról, hogy Magyarország Kormánya veszélyhelyzetet hirdetett a koronavírus járvány miatt az ország egész területére. Ezzel összhangban a felsőoktatási intézményeket érintő intézkedéseket is bevezetett.

• Hallgatói tájékoztató a koronavírus terjedésével kapcsolatos járványügyi helyzetről

Tisztelt Hallgatónk!

A koronavírus terjedésével kapcsolatos járványügyi helyzet miatt a következőkről tájékoztatom.

Az Egyetem hallgatói és dolgozói között továbbra sincs koronavírussal fertőzött személy.

• Koronavírus intézkedés – hallgatói tájékoztató
    2020. MÁRCIUS 10.

Tisztelt Hallgatónk!

Tekintettel arra, hogy az Országos Tisztifőorvos 2020. március 8-tól visszavonásig teljeskörű látogatási tilalmat rendelt el a Magyarország területén működő összes fekvőbeteg-ellátó és bentlakásos szolgáltatást nyújtó szociális intézményben, a Pécsi Tudományegyetem az alábbi intézkedést hozta, amely érinti az Egészségtudományi Kar hallgatóit is.

• Elsősegélynyújtó verseny
    2020. MÁRCIUS 9.

A Magyar Vöröskereszt Baranya Megyei Szervezete Elsősegélynyújtó Versenyének kiírása az alábbiakban olvasható.

• A Nemzetközi Nőnap alkalmából – a kar vezetősége nevében – szeretettel köszöntjük a Hölgyeket!
    2020. MÁRCIUS 8.

• Záróvizsga hirdetmény 2014 előtt kezdett hallgatók részére 2019/2020. 2.

Kedves (volt) Hallgatók!

Ezúton tájékoztatom Önöket, hogy a 2019/2020. tanév tavaszi záróvizsga időszaka a Karon 2020. május 18-tól 2020. június 5-ig tart, melyre a jelentkezés formanyomtatványa az alábbi linkről letölthető: http://www.etk.pte.hu/public/upload/files/letolthetodokumentumok/Tanulmanyi_osztaly/zarovizsgara-jelentkezes_2020_05.pdf

• Záróvizsga hirdetmény 2014 után kezdett hallgatók részére 2019/2020. 2.

Kedves (volt) Hallgatók!

• III. ZALAEGERSZEGI EGÉSZSÉGTURIZMUS KIÁLLÍTÁS ÉS TUDOMÁNYOS KONFERENCIA - program

• Kossuth Zsuzsanna díjban részesült dr. Oláh András, karunk dékánja
    2020. MÁRCIUS 3.

Az Országgyűlés 2014-ben nyilvánította a magyar ápolók napjává február 19-ét, Kossuth Zsuzsanna, Kossuth Lajos húgának születésnapját. A Magyar Ápolási Egyesület Kossuth Zsuzsannának az 1848/49-es szabadságharc alatt nyújtott ápolói tevékenységére emlékezve ünnepli meg évről évre a magyar ápolók napját, amikor Kossuth Lajos húgára, Kossuth Zsuzsannára emlékezünk, aki 1949-ben a tábori kórházak főápolónője volt, és akiről sebesült katonák feljegyezték, hogy anyai gyengédséggel bánt velük.

• XXVI. TDK Konferencia Második felhívás
    2020. MÁRCIUS 3.

A TDK Konferencia időpontja:
    2020. május 8-9. (péntek-szombat)

Helyszíne:
    PTE ETK Kaposvári Képzési Központ, 7400 Kaposvár, Szent Imre u. 14/b.

Az absztraktok feltöltésének határideje:
    2020. április 9. 24.00 óra